Avatar uživatele
MichalMatouš

Opravdu funguje Ginkgo biloba?

Našel jsem kapsle ginkgo biloby – http://www.ar­kokapsle.cz/pro­dukt/ginkgo-16 – začíná mi maturita, nevíte zda-li by mi mohli pomoct?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3312 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Funguje – ale při dlouhodobém pojídání – jestli doufáš v nějaké ´čárymáryfuk – všechno umím´ – tak doufáš marně…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

T5aky názor:
Ovšem podle široké studie National Center for Complementary and Alternative Medicine a National Institute on Aging of the National Institutes of Health nemá žádné prokázané účinky na paměť, žádné prokázané účinky na snížení krevního tlaku u starších osob.[5] Nemá žádnou prokázanou účinnost proti srdečním chorobám, tedy ani proti infarktu,[6] ani nechrání kognitivní funkce stejně jako není prevencí proti demenci u starších osob[7] a ani proti žádnému typu rakoviny[8].

Použití přípravků s drogou má ale řadu kontraindikací a může způsobit zdravotní komplikace.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ji­nan_dvoulalo%C4%8Dn%C3­%BD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ano pomáhá. Je i registrován jako lék.
Prokazatelně rozšiřuje cévy. To je jeho léčebný účinek. Co se tím u člověka zlepší je individuální.
Doplňuji:
Problém je v tom že tablety jsou drahé a tak se kupují tablety pouze se 40 mg ginga a to je málo na nějaký účinek. Běžně se léčebně podává několikrát za den 80 mg – 120mg.
Kdysi jsem na tinitus dostal předepsané tablety ( Tanakan)s obsahem 240 mg ginga( užívání 2 x za den) a krvácel jsem z plic. Dnes se tak silné tablety již asi
nevyrábí. Nicméně je v drogerii k dostání německé gingo ( 100 mg) s B 12, 30 tablet za pár šupů cca 70 Kč !!!!!!
Pro nevěřící otázka a na bylinky věříte ? Gigo je strom, takže také bylina.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pomoci snad, uškodit určitě ne.Všechny tyto přípravky většinou , alespoň něco málo pomohou. U všech je to však dlouhodobý proces. Do maturity se účinky určitě nestačí projevit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Věř a víra tvá tě uzdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nefunguje.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Tak maturita? A ty hledáš doping? :DDD

Jinak ginkgo má 300 miliónů let dlouhou paměť, ale používá se na jiné věci, než na maturitu:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
midlajs

Ja takovym vecem neverim, je to vsechno o penezich. Teda ono to muze fungovat, ale problem je v davkovani. Spanek a nevzdat se a u me fungovalo jidlo, o svataku jsem ztloustla 5kg 🙂 drzim palce!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Těch tablet je tam 40 !!

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Jak se jmenuje ten německý přípravek?
Zkusila bych k němu najít nějaké informace.

před 3311 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Díval jsem se na odkaz. Je to podvod, 250 mg aktivní části, to jest listů!! Běžně a správně se udává hmotnost extraktu !!!! a to jenaprosto něco jiného. Takovýto doplněk nemůže mít žádný účinek.

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek