Avatar uživatele
annas

Jak se jmenuje tato osobnost? Proč se stala legendou?

Omlouvám se, chtěla jsem okopírovat tuto otázku a vložit ji ke své odpovědi, opravila jeden tvar, bohužel, netušila jsem, že se otázka posune dopředu.

viz odkaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ako-plati-autorsky-zakon-na-citaty-z-tejto-stranky

Její cesta skončila 22. listopadu 1963 v texaském Dallasu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, vagra, rynek878, johana 56, Drap, fcoop, redy, gagaga, Agneta, gecco před 3212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Kennedy John Fitzgerald
americký politik a státník, 35.prezident USA
29.5.1917–22.11.1963

Od 1946 ve Sněmovně reprezentantů, od 1953 v Senátě. Prezidentských voleb se účastnil již 1956, ale neuspěl. Prezident v letech 1961 – 63. První katolík v úřadě prezidenta. Zavražděn v Dallasu.

zdroj:moje knihovna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Za jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní, Karibská krize, byla vybudována Berlínská zeď a začala válka ve Vietnamu,padlo dost američanů a poplatníky to stálo hodně peněz.Přesto se stal legendou a byl oblíbený.
Možná taky pro jeho prohlášení:„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svojí zem.“
Naši politici by se měli jeho myšlenkou řídit a uplatnit ji v praxi.
On ji uplatňoval,proto ho měli američané rádi.

Zdroj: V.E.+vlastní kom.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

JFK,dnes má výročí.Až se to celé „odtajní“ – krásné,české slovo – budeme překvapeni?
Kdo ho odkrágloval?
Asi ne.
Už i ti vrabci.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Tu vidíte nebezpečenstvo úpravy otázky. S touto možnosťou treba narábať opatrne a s mierou.
Občas to môže byť, akoby ste sa pozerali do nabitej hlavne s odistenou spúšťou…

před 3212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zajímavé, že když opravím jinou, neposune se. Tuto mou otázku převzali na Odpovídat, chtěla jsem ji vložit k Vaší otázcce, ale pak jsem ji nemohla najít. Opravila jsem zájmeno a uviděla jsem., co se stalo. .. Nové otázky si už hlídám, ale u staré jsem si to neuvědomila. Ach jo.

před 3212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Další, kdo nezná google? Psáno bez uvozovek, první odkaz…

před 3212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

První odkaz v Google je moje otázka, kterou jsem vložila před 1700 dny.

ttps://www.go­ogle.cz/search?q=Jak+se+­jmenuje+tato+o­sobnost%3F+Proč+se­+stala+legendou­%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=5eqrVemYOInU­oATe_rFw

Nebyl jste zde, takže nevíte, o co šlo.

před 3212 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ještě doplňuji.
.
Jak jsem uvedla výš. Před 1700 dny jste na Odp. nebyl, takže nevíte, o co šlo. Není všechno tak, jak se to někomu jeví. Je vždy třeba znát okolnosti. Stejně jako u vašeho neoprávněného nařčení, že jsem"mazal"

Odpověď jsem samozřejmě znala, nemusela jsem použít google. Nešlo o mě, ale o připomenutí určitých osobností v době jejich nějakého výročí. Tehdy totiž někteří uživatelé měli zájem o procvičování jazyka, literatury, dějepisu atd.

V době vzniku Odp. zde byla docela jiná situace. Změnila se, řekla bych, že k horšímu, po Dni D, když manažér Odp. vystupoval v jednom TV pořadu.

Existovala tzv. noční linka Miroslavstva x annasinu vzdělávacímu dopoledni. To vzniklo na přání některých uživatelů – procvičování literatury a jazyka apod.

Nešlo o mě, umím si najít to, co potřebuji, navíc stále vyhledávám i v anglických zdrojích. Pokud bylo třeba, doplnila jsem , upřesnila jsem odovědi atd.

Po změně pravidel a zavedení anket, akualit, jiného systému bodování apod. většina uživatelů odešla, nebo vůbec nereaguje.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Ani ty nevíš všechno. Jak jsem už několikrát potvrdil, tento nick je reinkarnace.

A mám to teda chápat tak, že jsi vědomě porušila pravidla a ještě se tím omlouváš? Gratuluju, na to je potřeba hodně drzé čelo.

před 3211 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=ubuntu&chan­nel=fs&q=Jej%C3%AD+ces­ta+skon%C4%8Di­la+22.+listopa­du+1963+v+texas­k%C3%A9m+Dalla­su.&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&e­i=fvCrVcaEJta­FoAOX9IGYAg

před 3212 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek