annas

Jak se jmenuje tato osobnost? Proč se stala legendou?

Omlouvám se, chtěla jsem okopírovat tuto otázku a vložit ji ke své odpovědi, opravila jeden tvar, bohužel, netušila jsem, že se otázka posune dopředu.

viz odkaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ako-plati-autorsky-zakon-na-citaty-z-tejto-stranky

Její cesta skončila 22. listopadu 1963 v texaském Dallasu.

Nejlepší odpověď
rynek878

Kennedy John Fitzgerald
americký politik a státník, 35.prezident USA
29.5.1917–22.11.1963

Od 1946 ve Sněmovně reprezentantů, od 1953 v Senátě. Prezidentských voleb se účastnil již 1956, ale neuspěl. Prezident v letech 1961 – 63. První katolík v úřadě prezidenta. Zavražděn v Dallasu.

zdroj:moje knihovna

Další odpovědi
vagra

Za jeho vlády proběhla invaze v Zátoce sviní, Karibská krize, byla vybudována Berlínská zeď a začala válka ve Vietnamu,padlo dost američanů a poplatníky to stálo hodně peněz.Přesto se stal legendou a byl oblíbený.
Možná taky pro jeho prohlášení:„Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svojí zem.“
Naši politici by se měli jeho myšlenkou řídit a uplatnit ji v praxi.
On ji uplatňoval,proto ho měli američané rádi.

Zdroj: V.E.+vlastní kom.

anonym

JFK,dnes má výročí.Až se to celé „odtajní“ – krásné,české slovo – budeme překvapeni?
Kdo ho odkrágloval?
Asi ne.
Už i ti vrabci.....

led

Tu vidíte nebezpečenstvo úpravy otázky. S touto možnosťou treba narábať opatrne a s mierou.
Občas to môže byť, akoby ste sa pozerali do nabitej hlavne s odistenou spúšťou…

annas

Zajímavé, že když opravím jinou, neposune se. Tuto mou otázku převzali na Odpovídat, chtěla jsem ji vložit k Vaší otázcce, ale pak jsem ji nemohla najít. Opravila jsem zájmeno a uviděla jsem., co se stalo. .. Nové otázky si už hlídám, ale u staré jsem si to neuvědomila. Ach jo.

setapouch

Další, kdo nezná google? Psáno bez uvozovek, první odkaz…

annas

První odkaz v Google je moje otázka, kterou jsem vložila před 1700 dny.

ttps://www.go­ogle.cz/search?q=Jak+se+­jmenuje+tato+o­sobnost%3F+Proč+se­+stala+legendou­%3F&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=5eqrVemYOInU­oATe_rFw

Nebyl jste zde, takže nevíte, o co šlo.

annas

Ještě doplňuji.
.
Jak jsem uvedla výš. Před 1700 dny jste na Odp. nebyl, takže nevíte, o co šlo. Není všechno tak, jak se to někomu jeví. Je vždy třeba znát okolnosti. Stejně jako u vašeho neoprávněného nařčení, že jsem"mazal"

Odpověď jsem samozřejmě znala, nemusela jsem použít google. Nešlo o mě, ale o připomenutí určitých osobností v době jejich nějakého výročí. Tehdy totiž někteří uživatelé měli zájem o procvičování jazyka, literatury, dějepisu atd.

V době vzniku Odp. zde byla docela jiná situace. Změnila se, řekla bych, že k horšímu, po Dni D, když manažér Odp. vystupoval v jednom TV pořadu.

Existovala tzv. noční linka Miroslavstva x annasinu vzdělávacímu dopoledni. To vzniklo na přání některých uživatelů – procvičování literatury a jazyka apod.

Nešlo o mě, umím si najít to, co potřebuji, navíc stále vyhledávám i v anglických zdrojích. Pokud bylo třeba, doplnila jsem , upřesnila jsem odovědi atd.

Po změně pravidel a zavedení anket, akualit, jiného systému bodování apod. většina uživatelů odešla, nebo vůbec nereaguje.

setapouch

Ani ty nevíš všechno. Jak jsem už několikrát potvrdil, tento nick je reinkarnace.

A mám to teda chápat tak, že jsi vědomě porušila pravidla a ještě se tím omlouváš? Gratuluju, na to je potřeba hodně drzé čelo.

setapouch

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=ubuntu&chan­nel=fs&q=Jej%C3%AD+ces­ta+skon%C4%8Di­la+22.+listopa­du+1963+v+texas­k%C3%A9m+Dalla­su.&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&e­i=fvCrVcaEJta­FoAOX9IGYAg