ten který je

Jak se jmenuje povídka od A. P .Čechova?

V povídce autor popisuje vzájemnou nenávist dvou pacientů v nemocnici.Jednoho dne sdělí ošetřovatel jednomu z nich,že ten druhý zemřel.Jak se jmenuje tato povídka?Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Nepomohou vám názvy povídek z lékařského prostředí?

Výbor povídek z lékařského prostředí (Venkovští eskulapové, Povahy, Nepřátelé, Chirurgie, U pacientova lože, Nepříjemnost, Trpitelé, Vyšetřovatel, Mnoho papíru, Neklidná duše, Neopatrnost, Noc před přelíčením, Pavilón číslo 6).

V Nepřátelích jde opravdu o dva egoisty, nešťastné, zlé lidi, kteří nechápou jedendruhého. Neštěstí lid rozděluje, dělá z nich nepřátele místo toho, aby si uvědomili, že jsou na tom stejně.
Bylo v povídce, že doktorovi zemřel syn?

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že „Nepřátelé“.