dust8

Doporučíte nějakou knihu se zajímavými povídkami?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda máte zájem o starší, či novější autory, české či světové.

Možná jste viděl filmy Smrt krásných srnců,. Zlatí úhoři.
Takže si přečtěte povídky Smrt krásných srnců, Jakl jsem potkal ryby od Oty Pavla.

Michal Viewegh Povídky o manželství a sexu

Máte-li rád detektivní příběhy,vyberte si detektiva Hercula Poirota od Agathy Christie .

https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/hercule-poirot-hercule-poirot-povidky-309413

--
Jinak starší Čapkovy povídky: Vyšly Kunderovy Směšné lásky, které jsem si kdysi koupila v Klubu čtenářů. Určitě je nějak upravil.
--

Nejlepší je zajít do knihovny, poradit se s knihovníkem, určitě jeho rukama projde víc knih a doporučí něco . Já se víc zaměřuji na románová díla.

Další odpovědi
Ametyst

Např. Luis Borges- Zrcadlo a maska. Josef Nesvadba- Einsteinův mozek a jiné povídky.