Avatar uživatele
dust8

Jak se jmenuje nejbližší hvězda u Země a jaká je její rozloha?

Zajímavá 0 před 1652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nejbližší hvězda od Slunce a celé sluneční soustavy se jmenuje Proxima Centauri, je vzdálena asi 4 a 1/4 světelného roku. Je to slabě zářící červený trpaslík s průměrem asi 7× menším, než Slunce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

JAK „hvězda u Země“, když je hvězda rovnou na Zemi?! Tato planeta jen jednu hvězdu má – a tou jsem JÁ! ;) :D :D

Pokud ti jde o to nudné těleso Proxima Centauri (Slunce nepočítám, předpokládám, že znáš), tak si ho vygoogli, určitě něco bude na Wiki. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Nejbližší hvězda k Zemi je SLUNCE, pánové!!!!

Rozloha – povrch: 6,09×1012 km²

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slunce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Edison>>> Dneska ti asi Volty daly POŘÁDNOU čočku, když uniklo, že Slunce výslovně vynechávám a proč. ;) :D :D Nebo… neříkej, že jsi ochutnal „vzorek“, co ti poslal Kepler!! ;) :D :D

před 1652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jenže pak neodpovídáš na otázku a měla by být nahlášena jako zavádějící… 😁 Ale neudělám to, aby bylo vidět, jaký jsi Mimoň. 😁

před 1652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Edison>>> Co kecáš, však jsem napsal, že nejbližší hvězda jsem samontný nejkrásnější JÁ, kdepak nějaké Slunce žblunce! ;) :D :D

Ale i kdyby ne, i tak jsem ODPOVĚDĚL, protože jsem to Slunce zmínil, čehož si všimneš, až se ti neurony z elektroškoku řádně vzpamatují. ;) :D :D

před 1651 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jak jsi mohl odpovědět, když jsi jasně napsal, že Slunce nepočítáš? Takže jsi jen řekl, že Slunce vlastně není hvězda… Už máš asi místo mozku z piva kocku, ne?

před 1651 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Edison>>> No jednoduše jsem ho přeskočil v duchu vysvětlení, že ho nepočítám proto, že Slunce asi zná. Myslíš, že je to moc smělý předpoklad? ;) :D :D

před 1651 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ano, myslím. Ale i bez ohledu na to odpovídám na otázku jak je položená, nikoli na to co si myslím, že asitak chce tazatel vědět. Šak sám víš, jak špatně je možno otázky pokládat. Zcela vyjímečně to není tak docela Tvůj problém…

před 1651 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek