zs

Jak se dozvím, kolik litrů je jedna tuna olivového oleje při hustotě 910?

Nejlepší odpověď
orwell

V = m /ró = 1000 / 0,91 = 1098,90 litrů

Další odpovědi
Alesh

Zjistíš si vzorec, který definuje vztah mezi hmotností, objemem a hustotou. A do tohoto vzorce dosadíš, co znáš a vyjde ti objem. Pak už jen stačí vědět, že 1 litr = 1 dm3.

Kelt

A co kdybys to uděl/a takto. Hmotnost v tunách si vyjádříš v kilogramech, to asi víš, nebo si to najdeš, ale jedna tuna je 1000 kg. Hustota je 910, tedy jeden kg oleje má hmotnost 910 g. Pak stačí spočítat 1000/0,91 a dostaneš výsledek v litrech.

Kepler

Snad o hustotě 0,910 nebo 910 kg na 1000 l ne? pak je to převrácená hodnota 0,91: tedy 1/0,91 = přibližně 1099 l.

Edison

Tyjo Kelte, ty perlíš… Co je těžší, kilo peří, nebo kilo železa? 😁

quentos

… navíc podle něj má voda stejnou hustotu jako olej…