Jindrich8

Jak se dostat do býčí skály?

Ahoj, rozhodla jsem se navštívit byčí skálu. Chci do jeskyň a projít to tam. Jenže… Jak uz to tak bývá, u dobrých a zajimavych věci se buď vybira vstupny, nebo je to zakazané. Navstivila jsem i Stránskou skálu, ktera naštěstí jeste zakazana a zamcena není, je to vsak jen otázka času, než to odeprou veřejnosti. Ted vsak upoutala moji pozornost býčí skála, ktera je 2. největší jeskyně v ČR. Je však zakázané do ni jít, jen nějaké dny v červenci – návštěvní dny. A to se me nelíbí. Bude tam plno lidi a tak. Chci si jeskyni prozkoumat sama na vlastní pěst a ne samé pravidla, kdy tam mohu a tak. A tak se ptam, má někdo zkusenosti s býčí skalou? Jak se tam dostat i pres zákaz? Je t nejak střežené, nebo zamčené? A popripade nejaka alternativa prosím. Lákají mě i podzemní štoly a tak. Nejaky návrh? Zajimavost mista je samozdrejmnosti. Nejlepe okolí Brna.

Odjakživa se lide schvovavali v jeskyních a dělali si tam sve příbytky. V nektere části činy to dělaji do ted. Jsme stvoreni k tomu, proc to ted zakazovat? Dřív to taky nebylo střežené a všichni tam chodili i bez specialniho vybaveni. Jak nevim, ale jít na macochu, nebo do jakékoliv jeskyne s prohlídkou je o ničem. Průvodce, kterej ti bude zakazovat na všechno šahat, fotit s bleskem, jit mimo stezku pro návštěvníky… To je proste o ničem. Jsme lide, máme sve instinkty a z tak kkrásnych a zajimavych míst se dělají jen atrakce – byznys

Nejlepší odpověď
Emefej

Jako zkušený jeskyňář se ničeho neboj a klidně tam i přes zákaz vlez. Kdybych já dbal na nesmyslné zákazy vstupu do podzemních prostor, tak by má sbírka nerostů byla poloviční. Je to v pohodě, za celou kariéru jsem zažil jenom dva smtelné úrazy a pouze několik vážných zranění. Ale šlo většinou o začátečníky, zkušený a kvalitně vybavený speleolog, což stoprocentně jsi, se nemá čeho bát. Aby to mělo zajištěný úspech, musíš se dobře vybavit. Důležité je světlo, jenom slečinky si do podzemí berou profesionální speleologická svtětla zn. Fénix. Baterka od Vietnamce za 39 Kč je také vodotěsná, plovoucí, nárazuvzdorná s výdrží 400 hodin (Hong to říkal), helmu si neber, jenom překáží. Vodu nepotřebuješ, je jí tam dost. Jídlo také ne, za pár minut budeš určitě spátky. Jdi tam sám a hlavně o tom nikomu neříkej. Pro návštěvu krasových jeskyň je nejlepší doba těsně před příchodem přívalového deště, v tu dobu tam stoprocentně nikdo nebude.

Konec srandy. Teď naprosto smrtelně vážně. NIKDY NIKAM NELEZ! Opravdu vím o co se jedná a ty dva smrťáky jsem skutečně zažil!

Další odpovědi
gecco

Jak píše Emefej – nikam sama nelez…!
A pokud se domníváš, že ti tady někdo poradí něco nelegálního, doufám, že se hluboce mýlíš…!
___
Kontaktuj speleology ( http://www.by­ciskala.cz/MaR­S/index.php?show=kon­takty ), kteří jeskyni spravují – je dost možné, že se na indivindi návštěvě domluvíš (já jsem se tak dostal nejen do Býčí skály a Rudického propadání, ale do několika dalších jeskyní v Moravském krasu).
Nyní ale ne, protože jakožto zimoviště netopýrů je Býčí jeskyně uzavřena pro všechny – do konce dubna…
😉
Pokud chceš typ na zajímavé speleo (a umíš-li techniku!) a nemusíš moc lidí, zkus kontaktovat http://www.kras­nohorskajasky­na.sk/kontakt­.html pro vstup do jeskyní na Plešivecké a Silické planině, tam jsem taky v několika propastech byl (Velká diviačia, Zvonivá…) – ale ani tam nelez bez znalostí, vybavení a hlavně domluvy s místními speleology!!!
😉
_____________­________________________
…„zakazovat na všechno šahat, fotit s bleskem, jit mimo stezku pro návštěvníky“…
No jo – to všechno je zakázáno, abys to „krásné a zajímavé místo“ nepoškozoval!
___
Co ti na to doplnění říct? – snad jen to, abys ty jeskyňáře raději nekontaktoval – mohli by ti, při tvém nevhodném chování, udělat něco, co ten průvodce ve veřejně přístupné jeskyni udělat nesmí…
😁

Drap

Ano Byčí skála je uzavřená. Zamčená, střežená kamerovým systémem a kontrolována policií. V současné době se tam můžeš dostat pouze jako vědecký pracovník, nebo speolog. Pokud se dáš na dráhu jednoho nebo druhého máš šanci.
Alternativa je snadná. Od Byčí skály přejdi přes Křetínský potok a na druhé straně pokud půjdeš po proudu, směrem k huti Františka, narazíš na jeskyni Kostelík, Jáchymka a v okolí i na několik dalších, které si můžeš sám, bez poplatku dopodrobna prozkoumat. Po křetínském údolí najdeš desítky dalších, většinou volně přístupných jeskyní.

Klaproth

Je to zakázané. Víš proč? Protože je stále dost nezodpovědných hlupáků jako jsi ty.

Lamalam

Rozhodně nikam nelez! Něco málo o tom vím. Opravdu je to nebezpečné, snadno se dostaneš do úzkých (obrazně i doslovně).

Emefej

Tím doplněním jsi to úplně zazdila.