Avatar uživatele

Jak se díváte na zahalování žen u Arabů?

Já to velice schvaluji, toto je velmi pěkná tradice a ženám jenom prospívá.Velice to schvaluji, není to jak u nás, kde si ženy dělají co chtěji.
Doplňuji:
Když potkám naši ženu,tak má vymytej mozek a na sobě drahý značkový hadry a tváří se jak modelka. Z arabské zahalené ženy cítím pokoru,víru a oddanost.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nemám ráda diktát. Kdo chce, ať si tak chodí. Mám ráda svobodu, volnost a sama se rozhodnu ( v jakémkoliv náboženství ). Představte si třeba, že by některé náboženství u nás předepisovalo nosit kroj, ten toho taky hodně zahaluje ! :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já to neschvaluji. Raději potkám na ulici hezkou holku, než maškaru zabalenou v hadru.


Avatar uživatele
Zlatý

Já jim to závidím,
ráno se zahalit od hlavy k patě žádný malování culení když máte náladu pod psa, a další výhody :-)
Doplňuji:
musím dodat že jenom to zahalování, jinak není co závidět.


Avatar uživatele

Já se na tohle dívám jinak.Chceš sama takhle chodit?Tak si choď!Nechceš?Nechoď.Vše co je diktát,nařízení odmítám akceptovat.Úplně vážně,některé muže bych taky obalila prostěradlem od hlavy až k patě.Raději nevidět!!


Avatar uživatele
Zlatý

Jiná země, jiný mrav. Arabským ženám zahalovat se v podstatě velí pud sebezáchovy před nebezpečím, které kdykoliv může ohrozit život jim i dětem. Toto riziko kvůli tradicím paradoxně hrozí od jejich nejbližších, tedy od manžela a jeho rodiny. Nebezpečné je pro Arabky např. odhalení tváře před cizím mužem nebo rozhovor s ním. Obviněna a ukamenována může být pokud je znásilněna, neboť ona vždy provokuje lidského samce k akci. Třikrát denně vaří čerstvé jídlo, pečuje o děti, obstarává nákupy, udržuje v chodu domácnost a především zkrášluje a udržuje tělo pro potěšení svého manžela. Veledůležitou součástí její garderoby jsou její šperky, především zlato a drahé kameny. Tyto nosí neustále na sobě hlavně proto, že manželk ji může kdykoliv zavrhnout a ona musí ihned opustit dům jen s tím, co má na sobě. Nemá zdravotní ani sociální pojištění a je-li zavržena ocitá se brzy v nouzi.


Avatar uživatele
Zlatý

Zvrhlost.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak samozřejmě, že to je správně vymyšlené, i když myslím, že to trochu přehánějí, zvlášť v některých zemích.
U nás se ti tvoje přítelkyně vyfikne, když jde ven, v podstatě aby oslovovala cizí chlapy a doma chodí v teplácích, nenalíčená apod. čili přesně naopak.


Avatar uživatele

Je to její problém, né můj. Hele, ty propaguješ islám? Je to tvoje věc, ale nevnucuj svou víru druhým. V každém náboženství je napsáno, Bůh je jen jeden, není to tvůj bůh, ani jinívěřící nemají jiného boha. Je jen jeden.
-
IMHO, proč muslimové bojují proti křesťanům, když mají oba stejného praotce Abrahama.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nám to připadá divné. U nich to vyžaduje náboženství. Zajímavé je, že tamní ženy si na to tak zvyknou, že když nemají zakrytou hlavu tak si připadají jako nahé. Celkem ještě normální je Hidžáb, což je jen jakýs šátek a byl běžně k vidění v Egyptě. Úplné zakrytí je u Nikábu - Saudská Arábie. U Čádoru je vidět obličej. Je to oděv něco mezi Nikábem a Hidžábem a nechci napadat křesťány, ale silně mi připomíná oděv jeptišek.
Jsem ateista a proto mi připadá, že obě náboženství, jak islám tak i křesťanství jsou stále někde na úrovni středověku. Měli by se modernizovat.


Avatar uživatele
Bronzový

Vanasi, já to taky schvaluji, ze se arabské zeny musí zahalovat. Jedná se totiz o nejserednejsí zeny na svete, a bud rád, ze jsou zahalené, dostal bys totiz asi infarkt, kdybys je videl odhalené...a chtelo by to ---- kdybys to narídil taky Cikánkám...:-)---


Avatar uživatele
Stříbrný

Silně nesouhlasím. Za sebe se domnívám, že to silně omezuje svobodu. Osobně bych zrušil ošacení jako zákonem a společností přikázaný zvyk. Nemám nic proti funkčnímu ošacení. Ale nelíbí se mi, že nějaká, ať už nedbalostí, náhodně, či úmyslně provokativně, odhalená část těla může být chápána jako důvod k sexuálnímu násilí.

Někteří islamisté jsou ochotni ukamenovat ženu protože vyzívá k hříchu, protože ji z pytle vykoukl pramínek vlasů. Ještě před pár desítkami let se i u nás o znásilněné řeklo, že si o to sama svou minisukní říkala. Za co by se tato zvířata mohla schovávat, pokud by norma byla nahota? Něco jako "Říkala si o to svou večerní róbou od ramen až ke kotníkům?"


Avatar uživatele
Bronzový

V Arabských zemích ať si nosí jak jim tradice velí a schvaluje.
Zde je tradice ve svobodě výběru.
Mne osobně se to nelíbí, už jen z toho principu že se zde dovoláváte prosazování těchto zvyků, zatímco v zemích kde je zahalování zákonem, je nepředstavitelné aby Evropanka si ven vyšla jen v šortkách a nátělníku.
A nejen to.


Avatar uživatele
Pokročilý

Patří to k jeijch kultuře, neberu jim to, ani nevyznávám. U nás jsou třeba krásné kroje, to je taky pěkná tradice.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tam ať si dělaj co chtěj, ale tady ne, tady ať se odhalej jako všechny ženy, co tu žijí, jinak ať jdou zas domů, je jich tady už tak trochu moc a to není dobrý, to vůbec není dobrý.A proč by si ženy nemohly dělat, co chtěji? Uvědom si, ve kterým století žiješ a kde žiješ!


Avatar uživatele
Registrovaný

Jeto jejich zvyk a obyčej mně osobně se to nelíbí já musím vidět lidem do tváře. U nás by to bylo nemožné policie by nechytla hledané zločince kteří by nosily šaty žen,u nás by se to zneužívalo .
A mimoto se těším na jaro kdy se nosí minisukně a je to prostě veselejší barevnější a je to k životu který by se měl vychutnat a ne se zabalit do kokonu a zemřít.


Avatar uživatele
Zlatý

Já si myslím, že nemáme právo
předpisy jiných náboženství
(ne)schvalovat, soudit nebo
dokonce odsuzovat.


Avatar uživatele
Bronzový

http://www.jenpromuze.cz/…

Mě by zase zajímalo proč se katolická církev modlí k mrtvým.. Svatý Štěpáne, Antoníne, Terezo, Josefe, ... když je to modlářství a vyzdvihování mrtvých na roveň Boha. Pak ať se nediví že tohle musí kritizovat islamisté.


Avatar uživatele
Bronzový

Když jsme byli v norsku, byly plný ulice arabek a dost to kazilo dojem. Podle mě když jsou v sebe v arabáčově, ať si tam chodí jak chcou, ale tady je to takový.... nepřirozený....


Avatar uživatele
Registrovaný

Rozhodně neschvaluji. Každý si má chodit, tak je se mu líbí a jak je mu pohodlné... A ne tak, jak mu to nařizuje náboženství. Ale kdo v to ze srdce věří, tak mu to neberu...


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud to schvaluješ ty a snad se v dané kultuře vyznáš, je to tvoje věc. Máš na to svůj názor a snažíš se ho takto obhájit. Ale nesnaž se svůj názor někomu vnutit, i když nenásilnou formou a nesnaž se někoho takto ovlivňovat. U Arabů má žena jiné postavení než v Evropě, jsou zde jiné zvyky, pravidla, klimatické podmínky atd. Nevím, proč by to ale mělo ženám prospívat. Ony se v tom také koupou. Ty chceš omezovat, co kdo bude nosit? Jedním z rozdílů je rozdílné postavení ženy u nás a v Arábii. Tam je žena podřízena muži a možná se tak i chová, u nás se žena snaží muži vyrovnot. A k tomu tvému doplnění se zeptám. Opravdu do platí u každé ženy?


Avatar uživatele
Bronzový

Zahalování se mi absolutně nelíbí....dokonce mě to děsí. Dnešní ženy u nás jsou trochu kokety a chovají se mírně frivolně ale pořád je mi to milejší (a to nesnáším zlatokopky) než když vidím bubáka na ulici a to není ani mikuláš ))))


Avatar uživatele
Zlatý

teprve až celému lidstvu dojde, že na počátku všech útrap světa byl vždy výhradně sex, tak potom moudré lidstvo ustaví zákon, který bude muset ženy nutit k cudnosti.
Zahalování žen je jeden z nástrojů, které budou zapotřebí při transformaci zkázy na ráj.
Viz neřest ..ta je už v mimice tváře.


Avatar uživatele
Bronzový

To je paradox (jako leccos): ženy se mají halit a mladé (12ti? leté) dívky jsou provdávány nebo znásilňovány (což je totéž).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

a tuto to páni vidíte sami na sebe, čo prináša viera v boha/bohov - iba hádky, nevraživosť.

takže nie je problém v hábite, zahaľovaní, alebo chodení hore bez, ale v myslení ľudí, resp. ich viere (akejkoľvek), presvedčení (TAKTO to je správne a nie inak).

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

S tím lze souhlasit jenom částečně - přesněji s druhou částí.

Problémy přinášejí církve, různé (nejen) "náboženské" skupiny
a lidé s různými názory.

Nepřináší je víra v Boha.
Ta by podle mne navíc měla být naprosto soukromou záležitostí.
Pokud někdo v Boha věří, neměl by se mezi něj a Boha spát žádný "zprostředkovatel" (církev.)

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

ivzez, v tom momentem keď niekto začne hovoriť, že jeho boh je lepší ako iný, je to v ťahu - začína boj veriacich v rôznych bohov (ideí, politických názorov, názorov na čokoľvek, ...).

ideálne je snažiť sa toho druhého pochopiť a nie presvedčiť.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

A.... (nevím, jak skloňovat),
vždyť jinými slovy říkáte totéž, co já.
Tím problémem přece není samotná víra v Boha,
ale to, co z ní někteří lidé dokáží udělat.

Spory, nepřátelství, rozbroje i války - to všechno
máme na svědomí my (lidi).

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Česílko: "V každém náboženství je napsáno, Bůh je jen jeden, není to tvůj bůh, ani jinívěřící nemají jiného boha. Je jen jeden"
Bacha. To se týká jen některých náboženství. Křesťani, židé, islám - pokud se nemýlím, jako základ mají stejný Starý zákon (pravděpodobně každý trochu přiohnutý). Ale jsou i další náboženství, která uznávají bohů víc.

Avatar uživatele

anonym

Dochy, už staří římané měli různé bohy. V tomto případě je ale myšlen jeden, určitě se denně nemodlíš k bohyni lovu, války, lásky, vína a veselosti. To jsou bohové na určitou činnost.

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

jsou vyznání monoteistická a polyteistická. Monoteistická mají jednoho jediného boha. polyteistická - mají bohů víc a nemusí být jasné, který z nich je ten jeden jediný. I Zeus podle řečké mytologie nebyl bohem odjakživa, ale sesadil své rodiče titány.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3768
Zlatý Drap 2228
Zlatý led 1625
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1254
Zlatý quentos 1178
Zlatý mosoj 840
Zlatý gecco 818
Zlatý Kepler 804
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.