Lenka___

Mají věřící nějaké výhody oproti ateistům?

Myslím tím, jestli jsou úspěšnější, jsou méně vystresovaní a tak podobně…

Nejlepší odpověď
quentos

Jednu určitě – vše, co se jim děje špatného, mohou hodit na Boha a jeho údajný trest.

Další odpovědi
nnn1

quentos: Ten kdo studuje Bibli ví, že podle Bible Bůh lidi netrestá (Jakub 1:13), naopak říká, že jeden z důvodů toho, že se člověku přihodí špatná věc je to, že je ve špatnou dobu na špatném místě (Kazatel 9:11 – „…všechny je totiž postihuje
čas a nepředvídaná událost“) či ještě Kazatel 8:9, že „člověk panuje nad člověkem k jeho škodě“.

Neonka
Bůh nepředurčil náš osud. Proč by jinak dával starověkému Izraely na výběr mezi poslušností a neposlušností (5 Mojžíšova 30:19,20) Mluví se o tom i jinde v Bibli (Matouš 7:13,14, Galaťanům 6:7…).

arygnoc
Bůh není „najivka“, aby mu stačil nějaký zdrávas na odpuštění hříchů. Člověk musí činit UPŘÍMNÉ pokání (Přísloví 28:13 ;Žalm 34:14; KB 34:15)
_________

Věřící, kteří do hloubky studují Bibli, mají tu výhodu, že mají naději do budoucnosti (Zjevení 21:4, 5, Izajáš 35:5, 6, Jan 5:28, 29).
Znají také (díky Bibli) odpovědi na zásadní životní otázky, jako např. Co je smyslem života? Kde jsme se tu vzali? Proč Bůh připouští zlo? Skoncuje Bůh se zlem? Co se stane po smrti? Kdo je Bůh? Jaký Bůh je?…

Tito věřící se také snaží co nejvíc řídit Biblí a tím mají šťastnější život (např. se vyhnou jednání, které by jim jen uškodilo)

Pokud máte nějaké dotazy, můžete mi poslat soukromou zprávu.

Anduliska

To jde těžko posoudit.
Má známá měla kamarádku, která na tom byla opravdu špatně (stres, alkohol…) a už jí to zkrátka na světě nebavilo. Jednoho dne se v autě nepřipoutala a schválně (nejspíš v nějaké hluboké depresy) nabořila do stromu. To, že se nepřipoutala, jí zachránilo, ale i tak na tom byla strašně, ke vší smůle měla ještě malého syna, který tím musel vážně trpět. Nakonec se odebrala do kláštera a celý rok nebo dva se tam jen modlila k bohu a pomohlo jí to, teď normálně funguje.

Neonka

Výhodu vidím například v tom, že věřící věří, že Bůh má pro jejich život dokonalý plán a tak se tolik nestresují nějakým rozhodováním nebo plánováním své budoucnosti, vše má v rukou Bůh.
Tak mi to bylo jednou známou – věřící vysvětleno.

suaeda

Asi se budu opakovat, ale můj názor na lidi, kteří hodně věří je tento:
Psychologická podpora, že bůh životní problémy za nás nějak vyřeší a pomůže vše dovést do dobrého konce. Ale dle mého názoru je to trochu jinak.
Každý se musíme snažit vše vyřešit sami včetně překonání všech životních překážek a možná, že bůh, nebo prostě štěstěna nám pomůže.

postcd

bohužel věřící je přiliš obecné. pokud myslíte věřící v Bibli, tedy tzv křesťany, tak výhoda je to, že si uvědomují smysl života, a že nad světem existuje někdo kdo je dobrý, také se nemusí rmoutit nad tím co se špatného děje ve světě, protože si uvědomují příčinu a také že toto bude odstraněno, není to natrvalo, viz Bible

ivzez

Ano, mají.
Tytéž, jako mají ateisté oproti věřícím.

Roman71

Rozhodně jsem v klidu, co se týká budoucnosti země a lidstva na ní. Spoléhám na sliby toho, jehož jediný slib doposud neselhal. Vše co bylo předpovězeno a zaznamenáno do Bible pro naše poučení vidím na vlastní oči, takže nemám pochybnosti o pravdivosti slov a slibů Stvořitele. Mimo to, mít blízké přátelství s nejvyšší Autoritou ve vesmíru je ohromná výsada.

Slýchám také, že neexistuje univerzální „návod na život“. Ale on existuje, je to právě Bible. Když biblické rady uplatňuji, mám z nich osobní užitek v celém životě. Kam se hrabou rady moderních psychologů! Biblické rady jsou nadčasové a za všech okolností spolehlivé. :)

Má něco takového nevěřící ateista?

anonym

Čím více víš a uvědomuješ si,tím více musíš snášet oboustranné „živější"emoce,ale nakonec zjistíš,že taky nějak fungovat musíš,podle mě jde o náhled na skutečnost ve 2D myšlenkového vnímání a ve 3D,které je jakýmsi bonusem či polehčující okolostí,ale drogy kvůli tomu nebrat,jelikož skutečnosti "v rauši"bývají z pravidla většinou dost skreslené a zcestné!
Doplňuji:
Sugesce někdy i "léčí“,ale já vím,že jde o sugesci,takže lecos není pro mě podstatné,ale je docela zajímavé,když se někdo dokáže povznést nad skutečností a vyhnout se realnému"štěstí v neštěstí".

arygnoc

áno.
všetky neúspechy majú na koho hodiť (úspechy ponechajú vlastnej šikovnosti).
všetky hriechy odbavia nejakým tým zdravasom, takže ich môžu páchať znova.
nemusia sa rozhodovať, všetko je >v mene božom<.

;-Q