Jak se modlí Židé? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
iceT

Židé se modlí třikrát den, nebo více na zvláštních dnech, takový jako Shabbat a židovské dovolené. Siddur je prayerbook používaný Židy svět přes, obsahovat souborové pořadí denních modliteb. Židovská modlitba je obvykle popisována jak mít dva aspekty: kavanah (záměr) a keva (rituální, uspořádané elementy).
Nejdůležitější židovské modlitby jsou Shema Yisrael (“slyšet O Izrael”) a Amidah (“stálá modlitba”).

Modlitby
Židovství je náboženstvím modlitby (hebrejsky תפלה, tefila). Ortodoxní Žid se modlí třikrát denně: ráno (šacharit), odpoledne (mincha) a večer (ma'ariv). Při modlitbě si zakrývají Židé hlavu kipou a při ranní modlitbě ve všední dny používají tfilin (modlitební proužky) a talit (modlitební šál; užívá se i o šabatu a svátcích).
Modlitby se modlí podle předlohy, která se mírně liší o všedních dnech a svátcích. Modlitební kniha se nazývá sidur. K modlitbám patří např. Tehilim (žalmy), Šema Jisra'el („Slyš, Izraeli“) či Amida (Osmáctero požehnání). Tyto modlitby se Žid modlí hebrejsky. O svátcích se modlí i další modlitby, např. na Jom kipur modlitba Kol nidre.

Zdroj: http://modlit­ba.navajo.cz/