jirka F

Jak se díváte na to, že třetí pohlaví by mělo být v úředních dokumentech?

viz:https://zpravy­.idnes.cz/dis­kuse.aspx?iddis­kuse=A171108_1­12527_zahranic­ni_elka&razeni=ti­me

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle mně žádné třetí pohlaví biologicky neexistuje, není opodstatněné a není známo ani u žádného tvora žijícího na Zemi (pokud tedy není bezpohlavní). Třetí pohlaví je výmysl chorého mozku. Pokud někdo má pochybnosti kterého pohlaví je, tak by se měl rozhodnout, nebo se jít léčit. Tím myslím i chirurgické odstranění nepatřičného orgánu a následnou hormonální léčbu. To už dnes není řádný problém.

Další odpovědi
ivzez

Tím, kdo si plete pojmy, není Kepler, biologicky opravdu existují pouze dvě pohlaví.

To že se někdo narodí jako hermafrodit znamená, že má obě. Nikoliv nějaké třetí.
Ani Němci nezavádějí třetí pohlaví, ale umožňují zapsat pohlaví neurčité → nejde
o nějaké „třetí“ pohlaví.

led

nemýľte si pojmy
u 3.pohlavia nemusí ísť o sexuálny vzťah k vlastnému pohlaviu, či transformácia do opačného pohlavia.
V tomto prípade ide o človeka s obojpohlavnými genitáliami, u ktorého sa nedá jednoznačne určiť pohlavie. Takýto človek má plné práva ako človek s jednoznačne jasným pohlavím, to znamená aj zapísanie 3.pohlavia v úradných dokumentoch.

dubraro

Papír snese ledasco.

Kryšpín

Nejlépe by bylo i čtvrté pohlaví pokud je tvor sexuálně dezorientovaný

Mc Merkurion

… problém je v ouředníkách, ono se totiž blbě zapisuje „muž+žena“, neboli „oboupohlavní“, tak si to zjednodušily, a ouředně se to bude nazývat „třetí pohlaví“, ale s třetím pohlavím to nemá nic společného, hermafroditi jsou v přírodě dosti běžný jev …
… co se týče sexu, bisexuálové též nejsou výjimka …

led

Kepler, prekvapili ste ma. U vás som zvyknutá, že svoje odpovede máte vždy overené, ale tvrdenie „není známo ani u žádného tvora žijícího na Zemi“ sa zakladá na omyle.
„Hermafrodit alebo obojpohlavný živočích je živočích alebo organizmus, ktorý má súčasne samčie a samičie pohlavné orgány. Je schopný produkovať súčasne vajíčka a spermie. Hermafrodit má buď miešok a vaječníky, alebo sú oba tieto orgány nahradené tzv. obojakou pohlavnou žľazou.“ https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Hermafrodit

ivzez

Já souhlasím s Keplerem, existují jenom dvě pohlaví.
To že se někdo narodí jako hermafrodit znamená, že
má obě. Nikoliv nějaké třetí.

Ani Němci nezavádějí třetí pohlaví, ale umožňují zapsat
pohlaví neurčité → nejde o nějaké „třetí“ pohlaví.

led

„…A predsa sa točí“ najťažšie je prekonať staré dogmy.

Kepler

Ano, ale ani u hermafrodita žádné třetí pohlaví neexistuje. Je možnost množení třeba partenogenezí (bez účasti druhého pohlaví), ale nikdy s nějakým třetím pohlavím. To je nesmysl.

led

pozrite si napríklad
https://magazin­.centrum.sk/zdra­vie/existuje-tretie-pohlavie/728965­.html
https://www.go­ogle.sk/search?q=Tre­tie%2Bpohlavi­e&oq=Tretie%2Bpoh­lavie&ie=UTF-8