Ewíík

Jak se dělá tzv.Frapee (ledová káva)??? Děkuji…

Nejlepší odpověď
mojitek

No,co člověk to názor :o)
tak za prvé- na Frappé ani na Ice Coffee(ledovou kávu) neexistuje žádný oficiální recept dle IBA(mez.barm.a­sociace).
Správné Frappé by ale měla být pouze ochlazená káva-max. s cukrem-nic víc(ofrapovat/chla­dit).Cocktail Frappé je likér nalitý do tumbleru s drceným ledem-nic víc.
Ledová káva může být jak se zmrzkou tak i bez,se šlehačkou nebo bez.Každý KVALITNÍ barman má svoji recepturu.Ale u mezinárodních drinků musí být receptura daná-neměnná-dle originálu nebo podle IBA.A jak jsem už psal-Frappé a Ice Coffee mezi ně nepatří,takže tady se meze nekladou,ale nesmí to být stejné nebo podobné 😉

Další odpovědi
ondra07

http://recepty­.brtnik.info/re­cept.php?id=1034­&nazev=Frappe+-+ledov%C3%A1+k%­C3%A1va
Přečti si komentáře, tam se dozvíš více a myslím, že tam jsou i další recepty.
ještě přikládám jeden recept. http://www.to­precepty.cz/re­cept/4935-frappe/
Přeji dobrou chuť. :)

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-prosim-dobry-recept-na-domaci-ledovou-kavu

terry

Frapee není to samé, co ledová káva.
To, že to někteří tak nazývají nebo dělají stejným způsobem, na faktu nic nemění.

Frapee je vychlazená vyšlehaná káva do pěny. Může být s mlékem nebo i bez. Podle toho, co má kdo raději.
V ČR se rozmohlo, že je celá sklenice pěny, pak se jí celý obsah lžičkou?, ale před mnoha lety, kdy se tady o ní ještě nevědělo jsem ji za hranicemi u moře pila vyšlehanou max do poloviny.
Ledová káva je vychlazená káva se zmrzlinou. Může být i šlehačka na ozdobu.

Danča84

Připravíš si rozpustnou kávu jako obvykle (+ cukr, jestli sladíš), přidáš smetanu nebo plnotučné mléko – s méně tučným nemá cenu zkoušet, kalorie pro jednou neřeš – nebudeš to přeci pít pětkrát denně… Necháš vychladit a dáš zmrznout. Pak vyndáš, necháš chvíli povolit, rozklofeš a rozmixuješ. Naliješ do sklenice na kostky ledu, doplníš zmrzlinou a šlehačkou:-)