Kepler

Jak se dá charakterizovat nějaké pivo jedním slovem?

Moravští vinaři se o vínu vyjádří, že je pěkné (případně dá sa, nedá sa, dá sa pražákom). Ovocný destilát může být hladký. Jak jsou na tom piva?

https://pixaba­y.com/photos/be­er-barley-drink-bar-foam-party-4893536/

Nejlepší odpověď
hapiky

Dobré – špatné, chutná – nechutná, hořké, rázné, mdlé, skvělé, koza … atd.

Další odpovědi
aliendrone

V zásadě to jde v konkrétním případě i jedním slovem, obecně potřebuješ 2 slova (pro možnost volby).

  1. MŇAM!
  2. BLE!

BTW – tvůj folklór o moravských vínech je sice dobrý, ale je úplně oddtržen od reality. KAŽDÝ ví, že na Moravě umí víno jen 2 kategorií:

  1. nedá sa
  2. dá sa Pražákom

Ale abych Moravákům nekřivdil, jejich „vinné produkty“ jednak skvěle konkurují komerčním čistidlům záchodů co se účinku týká, druhak (a to PŘEDEVŠÍM!) je válcují v ceně za litr! ;) :D :D

jsemjá

Hořké…

Rokio

Plzeň, pivson, orosené (např. dám si jedno orosené) a lahváč.

Hufnágl

Mimo Budvar je u mne každé pivo samoser.

RyuzakiKate

Pitelné, nepitelné, silné, lehké, těžké, voňavé, osvěžující, překvašené, zkažené, divnejvocas, asišpinavýtrubky, niccobychsipa­matoval… :)

marci1

Rizne. 🙂

Kepler

Alien: neboj sa, aj moravský moravský norek vychlemtá víno kategorie „nedá sa“. A když je to „víno“ bílé, způsobí takové překyselení žaludku, že s tím fakt vyčistíš hajzlovou keramiku.
Co se týká cen, si myslím, že jsou skoro stejné, jako dovážené produkty v podobné kategorii. A takové specialitky, jako ledová vína, koupíš za několik stovek/300 ml.

aliendrone

Kepler>>> Myslím, že vloni na podzim na Skalce prodávali stáčené echtovní „Moravské sudové“ 25Kč/l. Dokonce i někteří bezďáci šli raději koupit „krabici“ do Alberta! :D :D :D Pokud to porovnáš třeba s Domestosem – cca 45Kč/750ml… ;)

jsemjá

Tvl. proč koza?

Kepler

Myslím, že se tak říká zvětralému pivu se spadlou pěnou.

jsemjá

Ach tak. Tak to já piju kozly!