Ametyst

Jak rychle se šíří novinářské informace v 21. století?

https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/generalni-reditel-ceska-televize-zraneni-lyze-panev.A230114_124­333_domaci_van­k#utm_content=freshnew­s&utm_term=pe­tr%20dvo%C5%99%C3%A1k%20­(%C5%99editel)&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz

Mezi vánočními svátky 2022 a Novým rokem ( datum neznámé) se vážně zranil generální ředitel České televize Dvořák. Dne 14. ledna 2023 se dozvídáme první zprávu, že už je z nemocnice (které? kde?) doma. Zranil se na horách (kterých?) při lyžování. Tak nějak si představuji i veřejnoprávní mlžení.

Odpovědi
JK2021

Otázka spíše je, proč by vůbec měli o takové celkem nepodstatné události informovat veřejnost v reálném čase… takže pláčete na špatném hrobě.

Filip84

Ano, ale KLDR & vysoce vážený soudruh Kim Jong Un je takto „prototypem“ „říše zla“. Já nejsem debil, abych tady tvrdil, že být občanem KLDR je nějaké terno, samozřejmě, že není, stejně, jako nebylo žádné terno být občanem Albánské lidově socialistické republiky (stát, který měl svým zřízením i ekonomikou ke KLDR nejblíž). Stejně tam je, asi, jasné, že pro jižní Koreu je KLDR velmi nemilý soused, objektivně, to je asi bez debat (ovšem naopak to platí stejně, jižní Korea, s hromadou základen U. S. Army, opravdu není „sen“ vlády KLDR). Ale tím Schluß, od padesátých let se, co do vnější politiky, KLDR chová velmi mírumilovně, tedy, v rámci možností. Takže zbytek je propaganda, tak nebo tak. Ale nějaký „nepřítel“ být musí, teď je to dobré, máme RF a ta je blízko, ale co až se to urovná? Islamisty taky nelze nafukovat do nekonečna. Tak máme KLDR & vysoce váženého soudruha Kim Jong Una. Někoho musíme mít, KLDR se se svou stalinskou „kulturou“ (i když už se to taky „otesává“, jo, je to jiné, než před dvaceti lety) se pro tuto funkci náramně hodí!

Takže se není čemu divit, že si vysoce vážený soudruh Kim Jong Un prdne a píší o tom všichni.

O tom, že by „generální ředitel České televise Dvořák“ patřil mezi „jedny z nejmocnějších lidí v ČR“ si dovolím pochybovat. Je to ouřada, jako je ouřada baba na podatelně finančního ouřadu. V principu je jedno, jestli na té podatelně bude Vlasta, Magda, nebo Grzegorz Brzęczyszczyki­ewicz, Vlasta, Magda, nebo Grzegorz Brzęczyszczykiewicz budou dělat, co se po nich chce, nebo odejdou. Nebo budou odejiti. Nebo se jim, takto na večer po cestě z práce, stane ouraz, třeba na ně spadne 30t závaží. Nebo tak něco a podobně.

Generální ředitel České televise Dvořák“ je, typově, stejný ouřada, stejný Kanonenfutter, jako baba na podatelně. Typově ano, prakticky je významnější Kanonenfutter, taky má podle toho vyšší plat, takové, jako, všimné, aby si všiml, že má jeho funkce důležitost, no a podle toho se choval. A když se chovat nebude, bude odejit, odejde, stane se mu ouraz, nebo ho trefí Schlak. Nebo tak něco a podobně. A bude tam jiný chlap. Nebo jiná baba, co bude držet lajnu. Hotovo, vybavené, problém vyřešen, harmonie obnovena.

Nejmocnější lidé v ČR nejsou veřejně disponováni, tedy až na Babiše, ten mezi ně, jako tak nějak rámcově, zapadá. Asi ne úplně do TOP 10, ale zapadá. Ale jenom on, zatím, třeba výhledově to bude jiné. Třeba ano, třeba ne.

paul1

Možná je to jen ochrana jeho soukromí.

aliendrone

Post veřejnoprávního bosse je VELICE citlivá pozice. Čas, po který se něco takového podaří udržet pod pokličkou (zvláště pokud není jisté, jestli se uzdraví či jaké to bude mít případné následky pro výkon funkce) je NESMÍRNĚ CENNÝ. Přeci jen když se startuje s náležitým předstihem před ostatními, tak to MÁ své výhody. Ale asi to vypadá gut, když se uráčili s tím vyjít. 😁

Ametyst

JK2021: jasně. Protože když radostně informují o každém kýchnutí Kima v Koreji, můžeme se snad dozvědět o jednom z nejmocnějších lidí v ČR. O to víc, že je placen daňovými poplatníky. Jeho firma ovlivňuje veřejné mínění, výsledek voleb, cokoliv si usmyslí. Rozhodně relevantní zpráva, v porovnání s informací o nějaké nahé „celebritce“ na pláži.