Avatar uživatele
Ametyst

Jak rozlišit bolest v zádech od bolesti ledvin?

Existuje na to jaký trik? Na bolest v kříži si stěžovala moje známá, a doktoři ji léčili bolest zad. Přitom měla nemocné ledviny.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pepa25 před 208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Když víš kde jsou ledviny, tak to poznáš. Ledviny jistě nejsou v kříži. Měl jsem 2× ledvinovou koliku, tak to znám velice dobře. Ta bolest byla nesnesitelná, spravily to až kapačky v nemocnici. I s bederní páteří jsem míval řadu let problémy ( prošel jsem od injekcí až po různé rehabilitace, ale nejvíc mě pomohly podvodní masáže), takže to znám.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

S ledvinami jsem nikdy problém neměl, se zády ano (vyhřezlá ploténka). Myslím, že bolest zad se mění při pohybu (např. u bolesti beder hodně ulevuje cvik „kobra“), zato u bolesti ledvin si myslím, že pohyb na ni nemá vliv.
Něco v tom smyslu uvádí i odkaz:

Zdroj: https://www.led­viny.cz/clanky/jak-odlisit-bolest-zad-od-bolesti-ledvin

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Měla jsem obé. Problémy se zády – vyhřezlá ploténka, ale i zánět ledvin. Obojí mě dost potrápilo, ale ledviny sakra fest! Myslím, že ten, kdo zná dobře své tělo (obecně anatomii), pozná rozdíl hned. Ostatně… když mě chytly ty ledviny, bylo to poprvé v životě, ale hned jsem věděla, že se jedná právě o ně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek