Avatar uživatele
jirka601

Je normální při bolesti zad krev ve stolici?

Dobrý den, už delší čas mně pobolívají záda v noci mám problém vztát z postele ale přes den to rozhejbám, ale poslední dobou mívám krev při stolici a je my furt zima a jsem unaven. Přikládám to k tomu že jsem furt asi nachlazen , ale má přítelkyně mně furt posílá k doktorovi, nechci zbytečně obtěžovat doktora když třeba bude stačit koupit paralen a pořádně se vyležet. Doktorů se nebojim trpím chronickou pankreatitidou, už jsem byl na operaci, tak nevím jestly mám jít nebo se pořádně vyležet.Nemáte někdo podobné zkušenosti a co na to pomáhá. Děkuji za odpověd

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 2360 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Mazej k doktorovi!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Tvoje přítelkyně má na rozdíl od tebe rozum. Už dávno jsi měl být u lékaře, s tímhle nejsou žerty!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
yuko

Na krev ve stolici Ti nepomuze ani Paralen ani to, ze se vylezis. Tak se hezky obtezuj zajit k doktorovi, jiste ho obtezovat nebudes.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Není to normální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Většinou na to pomáhá návštěva doktora, podle popisu to vypadá na nějakej problém trávící soustavy. Pokud je krev tmavá až černá, je to od žaludku výš, pokud je krev světlá, je to tenký střevo, tlustý střevo, větrník. Podle tý bolesti zad hádám že ta krev bude spíš světlá, takže připadá v úvahu zánět střev, pokud je to dlouhodobá záležitost, tak pak Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida či něco podobnýho.

Tydle 2 nemoci se vyskytujou nejčastěji mezi 17. a 45. rokem života, dost špatně se diagnostikujou, protože mají různý příznaky, které s tím na první pohled moc nesouvisí, jako bolesti zad, kloubů, nohou, noční pocení, záněty očí, kožní problémy, změny na váze, slabost, únava, atd. Znám lidi co s tím chodili po doktorech 10 let, než jim na to přišli, protože v klasickejch krevních testech se to projeví až ve chvíli kdy už tělo pomalu vypovídá službu, zánětlivými markry, počtem bílých a červených krvinek a dalších jiných kravinek.

Takže připadá v úvahu návštěva praktického lékaře, a nebo rovnou gastroenterologie. A nebo to nech bejt, jak říkáš, protože takhle už se vyřešila spousta nemocí.. většinou smrtí xD. Mimochodem, pokud by to byly fakt střeva nebo žaludek, tak paraleny, ibalginy, brufeny a jiné pilule to většinou o několik stupňů zhorší, protože jsou to „léky“ který poškozují trávící trakt, kor pokud máš nějaký to krvácení, stačí si přečíst příbalový leták.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Už jsi měl být dávno u doktora. Paralenem krev ve stolici určitě nevyléčíš. Jde o problém v trávicím traktu, počínaje žaludkem a konče hemeroidy v konečníku. Mohou to být celkem „banální“ problémy, ale rovněž problémy život ohrožující. Tak neváhej!!! Čím dřív se přijde na původ, tím větší je šance (při závažnějších problémech) na vyléčení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Rozhodně to není normální u zdravého člověka.
Je to normální u člověka těžce nemocného.
A nevyležíš to ani nevyléčíš paralenem.
Jdi k lékaři co nejdříve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem lékař, ale krev v moči = selhávání ledvin. (nejspíš ledvinové kameny, těžko říci) S ohledem na tu pankreatitidu se to dá očekávat. BTW Paralen apod. léky to MOHUTNĚ zhorší!!!

Takže jestli tě neláká trávit každý 3.den na dialýze a extrémně brutální dieta do konce života, měl bys lékaře navštívit, možná se to dá ještě zachránit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

aliendrone: to že nejsi lékař nemusíš psát, to se dá už celkem dobře poznat z toho, že stolici považuješ za moč 🙂

před 2359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Twl – nojo, máš pravdu! Fakt je tam ve stolici! Tak to sry, no kravim parádně, čeho se ještě dočkám, nejspíš docent CHocholoušek… :D :D :D

před 2356 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

Jak je vidět, Jirkovi 601 je stejně jedno, co mu tady napíšeme.

před 2359 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

A zajdi k nemu hned zitra.

před 2360 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek