JájsemRaibek

Co se nachází v popsané části lidského těla?

Dejte prosím ruce v bok nad pánevní kostí (tam jak to začíná být měkké), palec dozadu a ostatní prsty vepředu. Nyní prsty pravé ruky sevřete, čímž zmáčknete bok.
Co se v této pravé části, tam kde tlačíte palcem nachází za orgány?
Bolí mě v této části záda, byl jsem u lékaře, na ultrazvuku, na CT, na rentgenu a prý je vše v pořádku. Stejně mě tam bolí jak čert.
Zjistil jsem různýma matodama, že pokud něco dělám a vypnu se, ruce nahoře nad hlavou, začne mě tam bolet po nějaké chvíli víc, když jdu rychlejší chůzí, začne mě tam bolet. Bolest je jako by tam něco tlačilo (není bodavá), při krocích cítím otřesy. Bolest jde až do třísel.
Na posledním vyšetření (RTG) mi bylo sděleno, že jsem zdravý jak 20letý mladík. Haha. A co mě tam teda bolí?
Vím, že se zde posílá k lékaři, ale třeba podle popsaného někdo z vás něco podobného měl a mohl by mi říct, co to bylo.
Ještě uvedu, že občas mi z té bolesti bývá špatně a 1–2× mě natahovalo na zvracení.

Odpovědi
Kepler

Pravděpodobně jde o ledviny. Z vlastní zkušenosti bych to tipoval na malý ledvinový kamínek, který nemusí být zjistitelný na RTG ani sono, ale na CT už ano. Taky to může být z nachlazení nebo neurologického původu. Ale jenom vařím z vody, skus změnit lékaře, snad tě na to CT pošle.

agentpv

Mně tam taky bolí, ale mám tam srůsty od dávné operace. V těch místech (mezi palcem a ukazováčkem) mi při fotbale praskla žíla a já skončil s vnitřním krvácením a těžkými bolestmi v nemocnici. Prý to byla shoda náhod – beru warfarin, takže mám řidší krev + asi nějaký prudký pohyb a bylo to.
Předtím se mi v těch místech dělávaly z ničeho nic velké modřiny, takže mi to tam praskalo i dřív – i když né tak tragicky.

mosoj

Ledviny. Nevím kolik ti je let, ale pár křížků již asi máš. Teď už budeš pro lékaře zdravý jako řípa až do smrti a můžeš ho měnit do aleluja.

zjentek

Pche, to bude oříšek i pro doktora, natož tady pro server. https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/clanek/bolest-kloubu-a-unavu-zprvu-pricitala-stresu-az-po-letech-zjistila-ze-se-jedna-o-zavaznou-nemoc-40287815

Ledviny… no jasně, ale taky to může být COKOLI jinýho! Napadá mě nějaký degenerativní onemocnění, třeba kloubů či kostí, dle příznaků. Je ti špatně? Zaměř fokus na páteř, od tý bývá HODNĚ ŠPATNĚ, to mně můžeš věřit. A bolesti v oblasti, kde ji pociťuješ, můžou vycházet třeba od bederní, a světe div se, třeba i od krční páteře. Takže nevyřešíme tady NIC. Člověk, žijící daleko přes půl století už by měl tak nějak vycítit a poznat, který z jeho problémů (fyziologie) přejde „jaksi sám“ a který už ne. Promluvit rozumně s lékařem je fajn. Věřit lidem je fajn, ovšem pozor- stavět zde postavení lékaře nad svou vlastní intuici může být rovno třeba sebevraždě. Důvěřovat, prověřovat, být zdráv.

Pepa25

Bolest v oblasti beder je velmi pravděpodobně spojena s páteří a zády obecně. Cvičíte pravidelně nebo provozujete sport? Máte sedavé zaměstnání? Pokud jsou odpovědi NE a ANO, tak navštivte fyzioterapeuta.