Mirdas

Šedý zákal

Samozřejmě že je nutností zajít k očnímu.
Ovšem dájí se vysledovat předem nějaké změny, které mohou signalizovat
" Pozor člověče, začíná se ti rozvíjet šedý zákal " ?

Odpovědi
Funna

tady se to dozvíš http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0ed%­C3%BD_z%C3%A1kal
a pokud máš nějaké obavy je nejjednodužší zajít na oční na prevenivní prohlídku (já tam chodím každý rok) a tam ti řeknou, jestli máš na něj náběh, nebo ne…

marci1

"Při šedém zákalu má člověk zamlžené a rozostřené vidění, hlavně při pozorování předmětů v dálce. Cítí nepříjemné oslňování při silnějším slunečním světle nebo při nočním řízení automobilu. Barvy na postiženém oku nejsou tak syté jako na druhém oku, lámou se, mají jinou intenzitu a odstín.

Někdy se předměty při pohledu jedním okem jeví zdvojené až ztrojené. U některých lidí se může zlepšit vidění do blízka a člověk je překvapen, že nemusí nosit brýle. Šedý zákal (neboli katarakta) postihuje hlavně osoby vyššího věku, dochází k metabolickým změnám uvnitř lidské čočky a jejímu následnému zkalení, a to v její periferní nebo optické části, většinou jde o kombinaci obou."
V odkaze je obrázek, jak vidí pacient se šedým zákalem :
http://ona.id­nes.cz/obrazem-jak-vidi-svet-lide-s-ocnimi-vadami-f1b-/zdravi.aspx?c=A111207­_101821_zdravi_pet

Renatka2

Podívej se na http://oftal.cz/se­dy-zakal/ tady to máš od odbroníků popsáno :) A správně jsi řekl, ten lékař je samozřejmostí :)

Zdeněk S.

Dobře je to poznat když jedeš v autě potmě ulicí nad kterou svítí lampy. Vždycky když ti lampa u určitém úhlu shora blikne do oka tak místo silnice vidíš přes šedou mlhu. V menší míře to dělá i doma u televize když je v pokoji úplná tma. Tam to ale není tak markantní jako na silnici.