lozenkar

Jak říkají ve Francii francouzským polibkům?

Odpovědi
Edison

„Ale jak vášnivý polibek přišel k označení "francouzský“? To vlastně nikdo přesně neví, ani sami Francouzi mu tak neříkají. Pro ně to je prostě polibek a hotovo. Označení pro to neměli až do roku 2014, kdy se ve slovníku Petit Robert poprvé objevilo nové sloveso „galocher“, tedy „líbat se jazykem“."

Zdroj: https://zpravy­.tiscali.cz/proc-se-francouzskemu-polibku-rika-francouzsky-331060

cochee

Existuje slovo „galocher,“ tedy „polibek s jazyky,“ ale jde o slovo nové a zřejmě spíš hovorové, protože se objevilo v nějakém slovníku Le Petit Robert až r. 2014 (!). Tento slovník prý je poměrně populární, nicméně neoficiální. Academie Française, bezmála čtyři století fungující jako regulátor francouzského jazyka, toto slovo nemá v záznamech dodnes. Mimo tohoto galoše ale Frantíci nemají pro „francouzák“ speciální výraz. Termín „francouzský polibek,“ do češtiny se dostal jako přeložený termín z angličtiny „French kiss,“ vznikl přibližně v období první svět. války mezi americkými a britskými vojáky, dislokovanými na území Francie.
dopl.: teď vypadám jako ůl, že jsem to obšleh od Edisona 😁

Zdroj: http://people­.howstuffworks­.com/culture-traditions/cultural-traditions/did-french-kissing-start-in-france.htm

Arne1

Náhodu jsem si všiml, že tahle otázka tady už kdysi byla. A prej tomu říkají anglický polibek.

Edison

Cochee… neobšlehl. To se pozná podle zdroje… Ale že odpověděl věcně stejně, jako jsem odpověděl já před deseti minutama… Zkrátka… seš druhej… 😁 To se stává… I mě… Kolikrát jsem druhej jen než dopíšu svůj příspěvek… 😁

cochee

Jj, moje řeč 🙂 Ale to jsem samozřejmě „nebečel,“ nejsem malé děcko a spíš nad tím vždycky pobaveně zakroutím hlavou, už se mi to samozřejmě zde stalo x-krát a to v obou gardech :)

cochee

Ty zdroje napovídají spíš o tom, jak i Tiscalli používá nějaké zdroje ze zahraničí 🙂

Edison

Tak kdybychom chtěli být důslední tak zjistíme, že na počátku nebylo nic… tedaaaa… jediný zdroj… 😁

cochee

J. Bude to určitě nakonec hoax neboli kačenka.