Avatar uživatele
led

Jak řešíte současnou pandemickou situaci a různá omezení, aby vám, lidově řečeno, z toho všeho „neteklo na karbid“?

Koronavirus dnes ohrožuje nejen náš dýchací systém, ale i naši psychiku. Sociální sítě, konspirátoři a mnozí politici mu v tom skvěle sekundují.
  Mnozí se pokoušejí alespoň nakrátko dostat do přírody, ale mnozí, hlavně „měšťané“, tuto možnost mají omezenou.
Máte nějakou radu, jak si udržet své duševní a fyzické zdraví na úrovni a neklesnout na duchu a „nezpustnout, jako trosečník na osamělém ostrově“

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, Drap, aliendrone před 1492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pustila jsem se do generálního úklidu domu, samozřejmě umyla okna, vyměnila záclony, původní vyprala atd.

Pracuji na zahradě,čistím cestičky, okopávám záhony s květinami apod.

Zjistila jsem, že lístky, které vyrazily na mravuvzdorných ibišcích (zasadila jsem je loni), mají černé lístečky, ranní mráz vykonal své.

Čekám,, zda se vzpamatují.. Rovněž omrzly další zahradní květiny. Jedině čemeřice stále ještě kvete fialovými a bílými květy.

Jinak čtu, luštím křížovky, občas se podívám na TV, sedím u PC, „vzdělávám se“ pomocí různých programů, někdy pomohu vysvětlit známé dívence látku z CJL.

Dotyčná dívenka má problémy s určováním vidu. Všimla jsem si několika otázek zde na Odpovědích, zřejmě školáci nechápou, jaký je rozdíl mezi dějem, když něco ukončím,. dokonám = dokonavý, nebo když průběžně něco dělám, tedy nedokonám hned = nedokonavý. .

Vidím z okna domu na ulici, ale nikde ani živáčka, i když kolem směřuje cesta na autobusové a vlakové nádraží.

Je slyšet jen hasiče, když vyjíždějí k zásahu.

Čas plyne hodinu za hodinou, den za dnem, zastavit nejde …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Zpočátku jsem ani já neměl z té pandemie dobré pocity a měl jsem tzv. blbou náladu. Ta různá omezení mi ani moc nevadila, v podstatě dělám totéž co předtím. To jest válím si šunky. Jen jsem musel některé plány odložit na později. Teď, když se už omezení uvolňují, je to pro mně dobrý signál a nálada se podstatně zvedla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Snáším to dobře. Vždycky mám na paměti, jak se za námi už zavřela hranice a přiletěli jsme posledním spojem. Karanténa není špatná: venku byla stejně kosa, i přes ten posun na „letní čas“. Ještě dnes v noci mrzlo. Je fajn navštívit zahradní centra, člověk pookřeje, přiveze si nějaká semínka a rostlinky na sadbu a hned je lépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Já si své duševní zdraví udržuji rýpáním si do Aliendrona. Jeho reakce mě opravdu baví… Snad to teď bere v dobrym, abych o tu zábavu nepřišel. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Přiznávám se,že tato různá opatření mají na mé duševní zdraví blahodárný účinek. Mám více času něco si přečíst,zamyslet se o věcech které nás obklopují a tak nějak zvolnit. I ten zpěv ptactva je lépe slyšet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

I když tato situace legrace není, coby „správná“ Češka, Moravanka, Slezanka se snažím „přežít“ s humorem. I s tou „blbou“ rouškou! 🙂 Doporučuji legraci, hlavně nesledujte celý den TV. ☹
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/inter­net-promorily-vtipy-o-koronaviru-tyhle-vas-zarucene-uvolni-40319987?seq_­no=5&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Chodit často do lesa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… popravdě ??? >>> nijak, v jádru se mne tato situace moc nedotkla, včeně těch všech omezení, prostě život žiju na 99% stejný jak předtím, jen do krámu nosím roušku … včera byla grilovačka s ožíračkou, bylo pěkně …
… no, ale tudle radu jsi asi nechtěla slyšet, omlouvám se, a cítím s váma (měšťany) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Se značnou a upřímnou závistí čtu, jak jsou všichni „v pohodě“ a v podstatě je nic nerozhází. McMerkurion tomu nasadil korunu – grilovačka, chlastando grando a navíc ten SOUCIT – kua já mu snad přijedu nasypat do cukřenky sůl nebo co!!! ;) :D

Osobně se věnuji dlouho odkládaným činnostem, dokonce došlo i na čučení na východ Slunce! (západ Slunce je přeci jen poněkud pesimističtější)

Věděl bych i o lepší věcech, ale pokud si při tom musí jeden vystačit sám, tak to není ono… ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

McMerkurion>>> Stálo mě DOST přemáhání ti dát palec, bo tvá odpověď už hraničí s provokací! ;) :D :D

před 1490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… může tě těšit, že já závistivě čtu, jak se všici nudíte, máte fůru času a ještě si v klidu pozorujete sluníčko a komety … ale co, na pondělí jsem si naložil kuřecí křídla, takže až přijdu z rachoty a počuchnim něco na zahradě, tryskem si doletim na dovolenou na maltu,vrhnu se na ně …

před 1490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Mc Merkurion, ale naopak, rada počúvam o živote v praveku 🙂.
Už sa teším, až to opadne a uvoľnia sa cesty.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… doufám že to bude brzo, ale jak to vypadá, no, naděje umírá poslední …

před 1491 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Edison: Kdepak na aliena, ten je neprůstřelný jako šaolinský mnich a strefovacími názvy taky nešetří. Dochy je gangster, já jsem chlívák a led Její excelence. To jsem zvědav, co si vymyslí na tebe!

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To je v pořádku, že je neprůstřelnej. Dovedeš si představit, že by ho kdejaké rýpnutí skolilo a já bych přišel o terč, cíl, hračku…? No to by mě mohlo i trefit… A to by teprve pro tenhle svět byla pohroma, se kterou se nějaká pandemie nemůže ani srovnávat. 😁

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek