MichalHr

Jak reklamovat dil v autoservisu?

Dobrý den, ani né před rokem mi na výfuku u auta praskl vlnovec (díl výfuku, který se musí navařit). Niní vlnovec praskl, zřejmě kvůli vadě materiálu. Jsem povinen hradit jak díl, tak i práci s tím spojenou? V autoservisu mi řekli, že práci si musím uhradit a že díl pokud pokud se to bude zdát vzpurné, taky uhradit. Sváry jsou v pořádku, takže práce je dobře udělaná. Ale nevím, jak je to v případě, když musí vadný kus odříznout a navařit nový. Nemělo by to být v rámci reklamace? Vadný díl vyreklamovat a od výrobce žádat úhradu práce? Já přece nemůžu za to, že díl, který tam musí být napevno, nevydržel ani půlku doby záruky.

Odpovědi
Drap

Reklamovat samozřejmě můžeš. Pokud ti nikdo neprokáže vlastní zavinění, měl by ti to servis opravit a za vadný díl by měl žádat náhradu od svého dodavatele.