naty

Jak probíhá průběh galvanizace?

jak probíhá přesně galvanizace? plosím potřebuju to nutně do školy na zítra nikde na netu to není

Odpovědi
alenka901

Popis procesu galvanizace:

Galvanizace znamená trvalé pokrývání kovových předmětů vrstvami jiných kovů za pomocí elektrického proudu. Důvodem je – buď aby předměty měly luxusnější, drahocennější vzhled (zlacení, stříbření) nebo aby se předměty staly odolnější a trvanlivější (niklování, zinkování, platinování). Předmět, který se má pokovit se spojí s minusovým pólem (katoda) a ponoří se do příslušné lázně, což je roztok sloučeniny kovu, kterým se předmět pokrývá. Do tohoto roztoku je zavedena destička s kladným pólem (anoda). Elektrickým proudem se uvolňují ionty z roztoku a ty se rovnoměrně usazují na předmětu.

Aby se předmět správně pokovil, je potřeba ho řádně připravit. Tyto přípravy se skládají z mechanické a chemické části. V té mechanické části se předmět zbavuje nečistoty buď kartáčováním, nebo otíráním pískem v bubnech. Dále se brousí dřevěnými kotouči a nakonec se leští vídeňským vápnem (kysličník železitý). Chemická část spočívá v dokonalém očištění od zoxidovaných povrchů pomocí kyselin a také k důkladnému odmaštění kovového výrobku.

Ještě před odstraněním mastnoty se předmět často naváže na drátky, aby již nedocházelo ke kontaktu s kůží. Tyto celé dráty se poté přímo ponoří do lázně, kde započne proces galvanizace.

Zdroj: http://www.efa­bos.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=64

paul1

Tady jsou nějaké informace: http://www.mag­finis.cz/nase-produkty/