peterd108

Jak probíhá jízda vlakem RegioJet?

Protože je RegioJet levnější než ČD, tak bych chtěl začít jezdit s touto společností. Chtěl bych se zeptat: do vlaku mohu nastoupit normálně sám, nebo to musím říct průvodčímu? A sedadla se objednávají pouze na internetu, nebo i přímo ve vlaku? Díval jsem se, že RegioJet na jednotlivých stanicích staví jenom krátkou dobu, tak se bojím, aby mi neujel. :) Děkuji za rady.

Odpovědi
JájsemRaibek

Nejenže nakoupit jízdenku ve vlaku nedoporučuji, jak říká Hlada, ale je to i moc drahé. Pokud koupíš jízdenku ve vlaku ze stanice, ve které je pokladna RJ, sice neplatíš žádný příplatek, ale platíš obyčejné jízdné, které je třeba 300 Kč. Přitom v akční sazbě za tu samou trasu zaplatíš 150 Kč u pokladny, přes net, jenom ne ve vlaku.
Jinak lístek si můžeš zakoupit na webu RJ i přes platební kartu.
Po příjezdu vlaku vyhledáš vagon a místo. Po rozjezdu nechodí průvodčí, ale stevard/ka a donesou ti zadarmo vodu (Rajec 0,5 l) a můžeš si říct o čaj nebo kávu a denní tisk (opět zdarma). Na jídelním lístku si můžeš poté objednat, co se ti bude líbit, to však už platíš.

Hlada

Jestli budeš jezdit častěji, kup si kreditovou jízdenku, abys mohl jezdit se slevou. První kredit stojí 300, další už je bez limitu. Jízdenku si pak můžeš koupit přes internet na PC nebo v mobilní aplikaci, kde si vybereš tarif, vagon a sedadlo. Ve vlaku se prokážeš kartou, vytištěnou jízdenkou nebo telefonem. Většinou nechtějí vůbec nic. Nastupovat do vlaku bez jízdenky nedoporučuju. Standard a Low Cost může být obsazený.