Avatar uživatele
HakitoCZ

Jak přichytit plakát na stěnu?

Zdravím,
čeká mě přidělávání plakátů na zeď a chci vědět, co použít. Lepící pásku "izolačku" jsem zavrhl, protože se loupe i s barvou :D A hřebíky také nevidím, jako rozumnou možnou alternativu.
Co je tedy dobrý a osvědčený způsob?

Díky, Hakito

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tom004, Damiana před 3668 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Už léta používám jednoduchý způsob. Stačí koupit lepidlo "Herkules",od známých,nebo někoho kdo dělá se železem kovové piliny,musí být jemné. Potom je stačí pořádně smíchat s lepidlem a podle velikosti plakátu,nanést štětečkem (terčíky) na příslušná místa.Lepidlo po zaschnutí zprůhlední a není na barevné malbě vidět. U bílých maleb se dá smíchat třeba s malým množstvím Jupolu nebo Primalexu. Po zaschnutí se plakát jednoduše připevní pomocí magnetu. Dnes se dají koupit v mnoha provedeních a barvách. není problém kdykoliv plakáty měnit bez poškození omítky. A když zapomeneš kde je "aktivní" bod,stačí přiložit magnet a přejíždět po stěně. Vyzkoušeno u naší dcery v pokoji,tam stejný plakát vydržel,někdy i celý den. :-))

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ač tu naprosto totožná otázka již byla, ani tehdy, ani teď, nikdo nezmínil ještě jednu, též ověřenou variantu - proužky suchého zipu v rozích, případně i podél delších stran u rozměrnějších výtvorů.
Vhodné při častější obměně podle momentálních oblib zpěváků, vývoje vkusu pubescenta a nárazových módních vln. Maximální variabilita při zachování přídržného efektu. ( Po poznatku, že oboustarnné pásky i lepicí gumy, při změnách ztrácí na lepivosti a degradují).
Drtivou převahou tohoto fenoménu trpí dívčí populace, pro níž je dostupnější v různých krejčovských kazetách, než sofistikovaná, ale spíše mužská verze od toma.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ cim-nalepit-pridelat-bezpecne- plakat-na-zed

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Oboustranná lepící páska - nezničíš si líc plakátu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nemám vyzkoušeno, ale slyšel jsem že je k tomu velmi vhodná žvýkačka a nebo zubní pasta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Já používám oboustraně lepící pásku, ale ten fígl s kov.pilinami a magnetem je super :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

položit plakát rubem nahoru na podlahu. Na plakát dát několik kuliček lepící gumy. na to vše položit příslušnou stěnu a počkat až stěna na plakát se přilepí. Potom už stačí jen stěnu postavit a dílo je hotovo.
Plakát se potom sundavá obráceně. Lepící guma se položí na podlahu (musí se jí dát víc než když se lepilo. A na ni položí stěna s plakátem. Potom se stěna zas zvedne a protože na zemi je lepidla víc, tak plakát se od stěny odlepí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jwood

Pasta na zuby :-). Ale některé zde popsané postupy nemusí být špatné. Zvláště ten s pokládáním stěny na plakát :-).

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Dr.Axl zapomněl na detail, jak ty pásky suchého zipu připevní na stěnu. Existují sice samolepicí, ale jsou dost drahé a na malbě nedrží, pouze na pevném podkladu.

před 3668 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada