Jak postupovat při práci se sádrokartonem?

v dets,pokoji mame vyzdenou zed do 1m vysky.Nyni chceme zed dodelat az ke stropu sadrokartonem a zrusit tak vyklenek ve zdi.Jak mame postupovat pri praci,co vsechno je k tomu potreba,jak postupovat pri zadelani spar a brouseni.dekuji

Odpovědi
anonym

Hurá na věc.

Zdroj: http://www.montaz-navod-sadrokarton.cz/

elektrikář

Zajít si do prodejny Knauf nebo prodejny stavebních materiálů tam vám dají propagační a informační materiál.Jinak udělalt si průzkum za kolik který prodejce nabízí cenu materiálu.Sta­vebniny Obi Bauhaus někde občas mívají výprodejové slevy. Koupit izolační gumu na styčnou spáru mezi profily a zdí,hmoždinky. Vymněřit a vyvážit a upevnit obvodový rám.Vymněřit a osadit vyztužovací příčky sádrokartonové šruuby.Dobré mít momentovou hlavici proklouzne když je šroub utažený.Na styku desek, pokud je řezána udělat sražení hrany je na to škrabák,pod spárou musí být profil aby se oboje desky daly přišroubovat Spárovací tmel tuhne až po 25 minutách,Držák na brusný pás tím se srovnají malé nrovnosti udělané špachtlí na spojích.Šrouby se dělají 2O až 25 cm od sebe. Přetřít hlavy všech šroubů pokud by některý trochu koukal opatrně dotáhnout přebrousit.

K.B.

k informaci od „elektrikáře“ sádrokarton formátujte dle skutečných rozměrů otvoru. Pokud budete dávat hodně tmelu -bude praskat!! nezapomínejte na přepáskování!!!

Zdroj: www.stavbybaka.cz

terkaprihodo

No, jestli se můžu podělit o naši zkušenost, tak při práci se sádrokartonem to chce určitě dbát na přesnost. Jakmile vám někde ty desky nesedí, tak to nezachrání ani sebelepší tmel na sádrokarton, viz https://www.stav­mat.cz/sortimen­t/tmely-a-lepidla My dělali sádrokartonovou příčku a vzhledem k tomu, že zdi u nás doma nejsou úplně rovné, tak tam právě s tou přesností byly celkem problémy. Nakonec to ale dopadlo dobře. :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.