annaanna

Jak převést sinus na stupně?

Ahoj, můžete mi poradit, jak mám převést výsledek ve formě desetinného čísla na stupně. Třeba když si pomocí kosinové věty vypočítám kosinus nějakého úhlu, tak jak to převedu na stupně? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Třeba zde a ihned. Funkci si volíš na pravé straně.
Každá goniometrická funkce má svoji inverzní funkci.
http://www.vy­pocitejto.cz/go­niometricke-funkce/sinus.html

Další odpovědi
Altair-AC

V tabulkách od pana Bělouna nebo si kup kalkulačku ,kde je sin ,cos a tg :) Jsou to ty větší …

Dochy

Kalkulačka nebo tabulky. Pokud nechceš týt z práce jiných, můžeš si to spočíst třeba přes nějaký rozvoj funkce na (tuším) mocninou řadu (v zásadě na to stačí znalost derivací) a pak s jistou nepřesností (danou zejména tím, jak dlouhý rozvoj máš připraven) si to můžeš spočítat sama.

bflmpsvz2

Předpokládám, že sedíte u počítače. Pokud na nich běží windows, jejich součástí je kalkulačka. View-Scientific. Inv-cos . A ještě si zaškrtnout Degrees.
Případně ještě dms (degrees, minutes, seconds) převod necelého stupně za desetinnou čárkou na úhlové minuty a vteřiny.
Jestli jsou to české windows, tak to teda nevím 🙂.