Anette

Jak na kalkulačce převést minuty na stupně? (u fcí sinus,cosinus,..)

potřebuji převést například 10°19' tak,abych to mohla zadat jako sinus několika stupňů do kalkulačky a už jsem zapomněla,jak jsme to na základce dělali..vím,že se to nějak dělí nebo násobí 60. děkuji ;)

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak stačí si uvědomit, která z jednotek je dílčí. Je to minuta a 60 minut je jeden stupeň. Když pak mám 60 minut, tak na stupně to převedu jak? No vydělím to 60, ne? 60/60=1, neboli 60 minut je jeden stupeň, což jsem vlastně uvedl už nahoře, že? 😉 No a teď si vezmi třeba 30 minut, to bude kolik stupňů? Že by 0,5? Zkrátka opět pouze vydělím 30/60. Totéž dělám pro jakoukoli jinou hodnotu. Vždyť je to naprosto analogické s hodinami. Kolik hodin je 4 hod. a 15 min.? Že by 4,25 hod. neboli 4 a čtvrt? Trochu ten mozeček namáhej nebo skončíš na kase v supermarketu. 😉

Další odpovědi
Funna

Buď zapoj mozek, nebo investuj pár stovek do kalkulačky s funkcemi, která to za ty (promiň) natvrdlejší, co na to nepřijdou logickou úvahou, převede sama…