Kelt

Jak je to s ostatními goniometrickými funkcemi a kdy se používají?

Pokud se nějaké goniometrické funkce učíme ve škole, jedná se o sinus,cosinus, tangens, respektive cotangens a počítají se podle toho příklady kdy známe stranu a úhel, nebo všechny strany a tady nám pomůže znalost sinové nebo kosinové věty. Ale existuje prý také sekans a cosekans, ale někde jsem se s tím nesetkal, že by se někde používalo. Tak jsem si na to vzpomněl, že to existuje, ale a možná je těchto funkcí více, které jsem neuvedl. Vít o tom někdo něco více, nebo poskytnete informaci, odkaz? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

V zásadě odvozené… viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­kans
Dá se nahradit.