tadeas.klime

Jak přesvědčit příznivce prudkých změn spotřeby, o opaku, aby vás nepovažovali za závistivce?

Jak přesvědčit příznivce spotřebitelů, migrace, systémového zvyšování platů, dávek, atp,
že HDP se tím téměř nezmění jen dojde k jinému přerozdělování a tedy kritik není závistivec, ale pragmatik.

Odpovědi
elkon

Bláboly.

Rokio

Myslím si, že to nejsou jen bláboly a budu to tvrdit, i kdyby by měl jeden zdejší konkrétní přisoudit tu nejzávažnější schizofrenní psychózu.

Dávky jsou rozhodně potřeba. Každý stát by se měl postarat alespoň o děti, staré a nemocné.

Mzdy a platy (plat = odměna za práci státních zaměstnanců) se musí zvyšovat, aby se vyrovnaly inflaci. Kdyby k tomu nedošlo, zaměstnanci by si toho mohli koupit čím dál tím méně, protože by rostly ceny zboží a služeb, ale už ne výše gáží pracujících.

Migrace je nutná, když je v cizí zemi kupříkladu válka, terorismus, živelné pohromy atd. Díky stěhování národů také mohou přijít noví lidé, co v cílové destinaci budou pracovat. Samozřejmě k nám mohou migrovat i lidé, jenž budou zneužívat sociální dávky, ale migrace je určitě důležitá.

Bez spotřebitelů by se ekonomika nevyvíjela kupředu. Žili bychom jako někde ve slumu v Indii.