CarJa

Jak přesně přeložit větu do Angličtiny?

Jak přesně přeložit větu : Jak se vidíš za 10 let? Já jsem to přeložilo : How you look yourself … A dal nevim :/ pomozte prosím:)

Nejlepší odpověď
quentos

k výpovědi houslového klíče se patří doplnit, že taky určitě ne „after“.

Nejlepší odpověď poskytl beer4real, lze už jen dodat, že „jak se vidíš“… je jediné, co lze z věty přeložit doslova. Jinak „za“ lze (časově) přeložit i „in“ (v závorce uvedný apostrof + time je formální verze):

How do you see yourself in ten years (' time)?
Doplňuji:
lizatko11: takhle tedy určitě NE. Když něco nevím, tak neodpovídám a nematu tazatele chybnou odpovědí!

Další odpovědi
Houslovyklic

How do you see yourself after ten years?

…určitě DO a určitě ne look, kdyžtak look at…
Doplňuji:
Nejvhodnější by možná mohlo být „look at yourself“, jak tak o tom přemýšlím…

Beer4Real

What do you see yourself doing 10 years from now?

lizatko11

How you look yourself after ten years?
Takhle :)

Kelt

Imagine you are ten years older, can you see yourself?

Alice.

Where do you see yourself in 10 years?

neznamená to pouze kde se budeš fyzicky nacházet
where bude lepší než how, ale možné je oboje
Doplňuji:
a konstrukce jako ‚imagine you are.....‘ jsou zbytečně složitý, takhle by to nikdo přirozeně neřekl, angličtina je krásně línej jazyk

Alice.

look neznamená vidět, v nejbližším případě se dá použít jako podívat se na- ‚look at-‘, look může být vypadat, vzhled

Where do you see yourself in 10 years?
How will you look like in ten years? – jak budeš vypadat za 10 let
In 10 years I see myself playing football.
When I look at myself in 10 years I see a good looking chick.
I think In 10 years I will look like an old hag.
In 10 years I will look great.