Avatar uživatele
jirka F

Jak překonat strach z řízení auta?

Chci si tento rok udělat řidičák na auto,ale je tu problém mám strach z řízení auta.Kolikrát když vidím ve zprávách v televizi nebo slyším v rádiu zprávy o tom jak auta bourají na silnicích tak mám z řízení auta čím dál větší strach.Existují na tohle nějaké terapie nebo jak to překonat když mě to že nemám řidičák začíná vyčítat i rodina a okolí(například:vi­díš kdybys měl řídičák tak nemusíme…).Ale jak říkám problém je že se bojím řidit auto.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? quentos před 2301 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Udělat si autoškolu a jezdit. Strach většinou potom poměrně rychle ustoupí. Pokud ne, bude stačit jedna, dvě návštěvy u psychologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Tvůj strach je celkem oprávněný, hustota provozu a bezohlednost řidičů u nás je historicky bezprecedentní. Snad ti pomůže získat kousek sebedůvěry nějakým tréninkem mimo veřejné komunikace, tak získáš aspoň nějakou technickou sebejistotu. Jinak stát se opravdu dobrým řidičem může trvat i několik let, je to hlavně o zkušenostech a schopnosti předvídat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

To záleží… zda jde jen o strach nebo už fóbii. On to může být částečně strach z neznámého a tam by mohl pomoci trénink (autoškola a praxe – nejdřív v blízkém, známém okolí)
Ono kdyby se člověk nechal těmi zprávami o nehodách (a další z „černé kroniky“) ochromit, brzo by nemohl ani vystrčit nos ze dveří.

Souhlasím že částečně je ten strach opodstatněný. V rozumné míře pomáhá k tomu chovat se zodpovědně a bezpečně. Pokud je to nad míru, může ubližovat. Jak kvůli nemožnosti využít některé příležitosti, tak může docháze i k nebezpečným panickým reakcím.

Takže já doporučuju, pokud to alespoň trochu jde, se tomu strachu postavit a s respektem si to řízení opravdu zkusit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek