plebs

Jak pravděpodobně začne v ČR třetí světová válka do kolika minut?

Rus odpálí jaderné rakety USA to ihned zjistí vyšle signály pro NATO a Černochová dá rozkaz k palbě proti raketám protivzdušné obraně ČR, druhá dávka z Ruska by měla být na hlavní města členských států NATO.
Může být vše jinak nebo pouze iluze, ovšem za kolik minut po útoku z Ruska dostane český občan varování

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud si myslíš, že armádě velí ministryně Černochová, tak je s tebou veškerá debata zbytečná.

Další odpovědi
led

Doporučujem vám najprv premýšľať.
Každé použitie jadrovej zbrane (jej účelom je ničiť) vplýva na život celej planéty, nielen miesta jej použitia.
Pozrite si známe fakty o verejných účinkoch jadrových zbraní. Dnes aj armádam velia nie národné záujmy, ale ekonomické často aj nadnárodné vzťahy. čelom každej vojny nie je zničiť nepriateľa, ale podrobiť si ho a získať pre svoje vlastné záujmy. to znamená získať lacné pracovné sily, získať zdroje surovín na výrobu produktov a najväčším ziskom vojny je získať odberateľov svojej produkcie pre zvyšenie svojich príjmov. Nie ničenie krajiny potencionálneho nepriateľa a následnú stratu svojich príjmov. Použitie jadrových zbraní nie je len zničenie života v oblasti jeho použitia, ale vplýva aj na ničenie životných podmienok v širších oblastiach až celej Zeme.
„Každý náš dnešný nepriateľ môže byť zajtrajší základ nášho ekonomického príjmu a sily“, preto napriek rinčaniu zbraní, ohlušujúceho revu médií, tlaku politických strán túžiacich po moci dobrý podnikateľ, obchodník svojho živiteľa zákazníka nelikviduje, potláča len jeho silu brániť sa…

aevul

Tento scénář je sice aktuálně zajímavý, ale s realitou nemá nic společného. Rusko jaderné zbraně na obydlené oblasti nepoužije, tím míň na státy NATO. Pokud někdo použije jaderné zbraně v obydlené oblasti, budou to teroristi, ne stát.

elkon

Otázka hodná tvého nicku.

magorvkleci

To záleží na několika faktorech, hlavně na tom, jaké rakety to budou a odkud budou odpáleny. V případě klasické balistické rakety středního doletu odněkud z Uralu by let trval asi 12 minut a varování pro obyvatele by se mohlo podařit vyhlásit 3–4 minuty pred dopadem.

plebs

Magorvkleci tak jsem míníl zakoupit řapíka ovšem to bych tam nedojel ovšem za 3–4 minuty vyzunknu lahvínku Whisky.
V Americe je pokyn pro občany jak se při jaderném útoku zachovat v Česku papáláši návod nedodají.

led

Hahaha, my starší tieto školenia už máme za sebou…
Dnes, vzhľadom na väčšiu silu, pri výbuchu jadrovej bomby sa dobre pozrite, kde vybuchla a potom vám to je už jedno. Na tejto stránke už nájdete viac podobných „atómových“ otázok

Kedysi informovanosť a zabezpečenie obyvateľstva robili orgány Civilnej obrany, ich činnosť pre ochranu obyvateľstva od roku1993 zabezpečujú kraje. Vyhľadajte si na internete, alebo osobne na vašom Krajskom úrade oddelenie „civilní ochrany“

bližšie informácie nájdete na stránke Bezpečnost. Praha. eu https://bezpec­nost.praha.eu/
mali by ste ich nájsť aj na stránkach vašich obcí.
Ak chcete vedieť čo máte robiť, pozrite si stránky „co dělat když“ https://bezpec­nost.praha.eu/clan­ky/co_delat_kdyz