picusek

Jak poznám, že jsem najel do obrubníku?

Dobrý den, stala se mi následující věc – projížděl jsem zúženou opravovanou cestou lemovanou obrubníkem (asi 50km/h) a na konci jsem potkal auto a automaticky jsem se natlačil trochu ke kraji, abych mu udělal místo… jenže jak jsem přibrzdil, tak jsem cítil, že se mi volant vrací opačným směrem od obrubníku, a já si říkám, jestli jsem ho netrefil. Žádnou ránu jsem jinak necítil, pneumatika odřená není ani disk.

Moje otázka tedy zní – je možné, abych natlačil auto na obrubník, poničil řízení a na kole by po tom nebyly ani památky? Díky za odpovědi

Odpovědi
dubraro

Nic se tomu autu nestalo, kdyby ano tak to půjde poznat na pneumatice

Možná ses obrubníku jen lehce dotkl. Kdyby to bylo tvrdší, bylo by to určitě vidět na odřené pneumatice, ráfku, krytu.
Poškozené nastavení geometrie na moderním autě s posilovači a asistenty nezkušený řidič nepozná, jedině až se začne projevovat nepravidelným sjížděním pneumatik.

Alesh

Nic se tomu autu nestalo, kdyby ano tak to půjde poznat na pneumatice

Pokud tě to jen táhlo zpátky, žádná rána, žádné zjevné poškození pneumatiky, ani ráfku, tak to bude v pohodě. Rozhozenou geometrii bys poznal, auto by táhlo ke straně. Pokud nebyla rána, pak se to určitě rozhodit tímhle nemohlo.

Kryšpín

Ano je to možné, běž zkontrolovat geometrii

Zeptat se obrubníku, zda není poškozen

mosoj

Nic se tomu autu nestalo, kdyby ano tak to půjde poznat na pneumatice

Jen ty a bůh ví co tě kam táhlo. Chceš říct, že jsi to cítil ve volantu přes posilovač řízení a na pneumatice nic není ? Máš v pořádku brzdy?
Otázkou je jestli víš co na pneumatiku patří a co ne.