Jak pověsit podkovu pro štěstí ?

Má mít tvar U, nebo opačně?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Podkovy jsou považovány za dobrý talisman v mnohých kulturách. Tvar, zhotovení, umístění a způsob pramenu jsou všichni důležití. Běžná tradice je to jestliže podkova je pověsena na dveřích se dvěma konci ukazovat nahoru pak dobrý osud nastane. Nicméně, jestliže dva konce ukazují dolů pak neštěstí nastane. Tradice přece se liší v tomto bodě, ačkoli. V některých kulturách, podkova je pověšené body dole (tak štěstí hrne se na vás); v jiných, to je pověsil body (tak štěstí nevypadává); ještě v jiných to nevadí tak dlouho, zatímco podkova byla použitá (nenový), se nalézal (ne koupený), a moci být dotknutý. Ve všech tradicích, štěstí je obsažené v botě a moci hrnout se ven přes konce.

Další odpovědi
LuciJe

Říká se, že by měla být do tvaru U, aby z ní nevypadlo štěstí. Běžně se ale věší i obráceně.

Karlos

Pokud ji pověsíte jako „U“ – budou se Vám doma držet peníze.
Pokud obráceně měla by symbolizovat kopec štěstí.
Věší se nad vchodové dveře,někdo si je opírá na trám.Pokud spadne věští to smůlu.
Jsou to pověry,ale taky docela hezká dekorace.
Dřive se na ně plivlo a zahodila se,aby jí mohl najít někdo další,komu přinese štěstí.
(Podobně se to dělalo s malou mincí.)

anetadela1

Nee, normálně ji pověste – opačný U.

To fortin: 1) jak na zdi poznáte, že jdete vpřed? Do stropu nebo do podlahy?

  1. zajímalo by mě jak jde pověsit podkovat ve tvaru U?

nukušinka

podkova se musí věšet tak aby měla tvar jako U jinak se z ní prý vysype štěsti

fortin

Nee, doporučuji právě tvar U. Oblou stranou se jde vpřed.
opravuji 24.11.:
Ptal jsem se kolegy a řekl že oblým nahoru, že se v podkově nedrží déšt' a prach.
Pro střední cestu bych zvolil pouze umístit ji šikmo.
Zajímavá otázka!