jiriii

Čím mám začít dřív? Podlahou, nebo stěnou?

Potřebuji zateplit stěnu (ud-cd min.vata, parozábrana, sádrokarton) a udělat podlahu(2 vrstvy OSB desek) a přepůlit místnost také sádro-kartonem+dveře šoupačky.
Čím bych měl začít? Udělat po celém pokoji podlahu(jen OSB desky) a pak zateplit stěnu,(UDÉČKA)při­pevnit do nové podlahy a pak přepůlit místnost a nakonec finální úpravu podlahy?
Nebo zateplit stěnu, přepůlit pokoj a nakonec podlahy i s finální úpravou? Jsou to malé místnosti, cca 12m2

Odpovědi
Dismas

Já bych udělal podlahy až na konec, protože bych se bál, že by to ostatní mohlo podlahu poničit.

Drap

Prvně bych zateplil celý obvod, udělal podlahu a postavil příčku.

anonym

málo info. v přízemí, patro, finální podlaha je co? podlahová krytina, nebo nějaká vyrovnávací vrstva lehčeného betonu, podsypu, odhlučněná vrstva atd. a pak teprve podl.krytina.
příčka na podlaze, která se houpe asi nebude ready. z podlahy se přenášejí zvuky do konstrukcí.

led

Najprv urobte steny a potom položte podlahu. Ak by ste to robili naopak, mohlo by sa stať, že v niektorých častiach by tepelná izolácia stien (nájväčší únik tepla je zo stien a nie z podlahy) v niektorých netesnostiach by bola nedostatočná. Dosky podlahy budú sadrokarton pri krajoch tlačiť na stenu.