jezdec

Jak postupovat, mám-li nové auto v záruce, ale projevily se závady. Mohu odstoupit od smlouvy a žádat peníze/nové auto?

jak postupovat. Mám nové vozidlo v záruce, po roční prohlídce asi týden vznikla závada a musel jsem vozidlo nechat odtáh

jak postupovat. Mám nové vozidlo v záruce, po roční prohlídce asi týden vznikla závada a musel jsem vozidlo nechat odtáhnout. po měsící vznikla další jiná závada. Mohou odstoupit od smlouvy a žádat peníze nebo nové vozidlo, nebož jsem již ztratil důvěru k prodejci.

Odpovědi
kodl67

Takových by bylo…Toto se řeší opravama v autoriz.ser­visech.Pokud uznají že závada nevznikla tvojí vinou,opravu neplatíš.I kdyby bylo 10 poruch měsíčně,nové auto nedostaneš a prodejce si tě jen tak utéct nenechá…jako že bys dostal zpátky peníze a auto vrátil.

Edison

Odstoupit od smlouvy lze po třech stejných závadách, pokud vím.

cukrar

Musíte umožnit prodejce závadu odstranit. Proto je reklamační doba a lhůta. Nelze při každé závadě čehokoliv požadovat nový výrobek.