FlAsh_7

Jak postupovat, když bych jednou chtěl založit firmu na popruhy pro foťáky?

Odpovědi
Edison

To bych chtěl vidět, co bys chtěl vyrábět. Dyk je toho plnej net za pár kaček. Jinak nastuduj předně živnostenský zákon. Pak daňový zákon. Zkrátka, potřebuješ to, co pro jakoukoli jinou firmu – živnost.

ivzez

Před pár dny jsem tu odpovídala na téměř stejnou otázku.

Je potřeba začít nastudováním živnostenského zákona
a dalších předpisů souvisejících s podnikáním.

nyjono

Stejně jako jakoukoli jinou firmu.
Ale na rovinu, popruhy pro foťáky nejsou na uživení. To bys potřeboval širší soriment.
A také peníze na vstupní kapitál. A získat někde zkušenosti.
Podívej se na sortiment fi. Mouka. Ti vyrábějí mj. popruhy

aliendrone

Úplně stejně jako s jakýmkoliv jiným nápadem na podnikání. Tohle bych viděl spíš na živnost (kusová výroba) pro fyzickou osobu, ale bacha – zabývá se tím už HODNĚ lidí. Tím myslím výrobou luxusních kožených individuálních zakázkových doplňků (nejen „popruhů pro foťáky“), tedy konkurence velká, přičemž klientela je VELMI úzká.