dust8

Jak pohlíží na masturbaci církev?

Nejlepší odpověď
annas

1. Masturbace – je to podle Bible hřích?

„Odpověď: Bible nikde specificky nevzpomíná masturbaci ani se nevyjadřuje, je-li masturbace hřích. Není však pochyb, že skutky, které vedou k masturbaci, jsou hříšné. Masturbace je výsledkem chlípných myšlenek, sexuální stimulace nebo pornografických obrázků. To jsou původní problémy. Je-li hřích chlípnosti a pornografie překonán a odvrhnut, problém masturbace přestane být otázkou.L atd“

https://www.got­questions.org/Ces­ky/Masturbace-hrich.html

2. Evangelická toleruje i manželství na rozdíl od katolické, která je nejrozšířenější

"Slovo masturbace pochází z „manu stupratio“ či z „mas turbatio“ a znamená tolik co pohlavní sebevzrušování a sebeukájení. Příležitostně se hovoří i o ipsaci či narcismu. Naproti tomu používání slova onanie namísto masturbace není výstižné vzhledem k jeho původu, neboť bezpráví připisované Onanovi (Gn 38, 8–10) se neshledávalo v tom, že by praktikoval sebeukájení, nýbrž v tom, že odmítal své ženě právo na plození

--

Duchovní ThDr. Skoblík uvádí. „Masturbace je viděna jako podstatně náhradní aktivita, vylučující sex ve smyslu dvojího dárcovství (druhé osobě, novému životu). Proto je klasifikována jako protipřirozené smilstvo, jehož závažnost je viděna především v nebezpečí rostoucí izolace, nejen sexuální, ale celé osoby. Tento delikt se může stát zejména v excesivní formě (častokrát za den) těžko vykořenitelnou neřestí.“

Křesťanský pohled má masturbaci zafixovanou jako zlo, přestoupení lidské přirozenosti a pohled zbývající společnosti, které je to prostě jedno.

Důvody protichůdnosti těchto postojů jsou v části v přísnosti křesťanské morálky, která až zhruba do poloviny 20. století nepřipouštěla žádné vyjímky v oblasti sexuálního chování, ideál askeze a oproti tomu realita života."
http://www.chris­tnet.eu/clanky/2572/ta­bu_ci_bezny_ven­til.url

Další odpovědi
zjentek

Těžko říct, jak pohlíží, ale výsledky církve v posledních letech hovoří, že ji tedy hodně poptává a taky lacino získává. Kdyby si tak opravili kostely, chjo…

Mc Merkurion

… to záleží jestli myslíš oficiálně nebo neoficielně …

anonym

Hele, na tuhle otázku už jsem dneska odpovídal! Proč se tady všechno maže? Mám snad na protest začít spamovat?

Záleží, kterou církev máte na mysli.
Church of Satan na ni pohlíží pozitivně.

Kepler

Neschvaluje ji.

elkon

Církev mi může být ukradená…

Rokio

Nejedná se podle ní o smilstvo. Tento hlavní hřích lze spáchat při pohlavním styku mimo manželství. Masturbace není sex.

Jedná se ale o hřích.

anonym

Kázat vodu a pít víno, asi takový je v této věci pohled církve.

Pepa25

Katolická církev – viz Katechismus, paragraf 2352

Zdroj: http://www.ka­techismus.cz/pa­ragraf.php?sel_pa­ragraf=2352

Zvidatel

Pudeš do pekla.

Roman71

Nevím sice jak která církev, ale Bible v tomto ohledu mluví jasně: jakékoliv sexuálně zvrhlé/nevázané chování označuje za nečisté/smilstvo (řecky porneia, význam asi není potřeba vysvětlovat).
V Bibli nejsou dopodrobna vypsány všechny sexuální praktiky, ale velmi snadno z ní lze zjistit, co je přirozené (zákonné) a co zvrhlé (nezákonné). Je dobré ji číst a přemýšlet u toho, pokud chce člověk mít jasno i v takových věcech 😉