MonkeyKing

Jak podle vás vypadá typický spisovatel?

jaký stereotyp vám hned v hlavě naskočí?

Nejlepší odpověď
led

Môžem vidieť spisovateľa v tvári
tuláka pod hviezdami, rybára pletúceho sieť, matróny na trhu, jachtára v búrke na pustom oceáne, domaseda pri písacom stole, matky s dieťaťom na rukách, bankára za mohutným stolom, žobráka na schodoch do kostola, kurvičky v dome u červenej lampy,
môže to byť muž, žena, dieťa, alebo,
môže to byť aliendrone hľadajúci človeka na Zemi, môžte to byť vy s tmavými okuliarmi na nose, môžem to byť ja…
Jednoducho tvár spisovateľa môže byť rôzna, ale všetkých spája rovnaká myšlienka „písať, chcem písať pre ľudí o tom, čo vidím vo svojej mysli“

dodatok: dovolím si doplniť nášho Keplera (v tejto otázke): „Na vzhledu autora nezáleží, spíše na konexích a ochotných nakladatelstvích“ a „a vstupných peniazoch s bohatou, neustále búšiacou reklamou na uši a oči ľudí“, potencionálnych kupcov, ktorí nemusia ani vedieť čítať. ale budú mať (vlastniť) to, o čom sa hovorí…

Další odpovědi
annas

Chcete vidět, jak vypadají čeští spisovatelé, ilustrátoři a redaktoři v trenýrkách?

http://www.se­dlcanske-noviny.cz/cz/cla­nek/chcete-videt-jak-vypadaji-cesti-spisovatele-ilustratori-a-redaktori-v-trenyrkach.html
Jak vypadá spisovatel?: Pokud jde o vzhled, vypadá .různě.

Ale může to být někdy mladý, jindy starší jedinec, muž či žena, některý je vidět na veřejnosti, působí jako bohém, jiný je v utajení, další používá pseudonym atd. Může být bouřlivák, tedy romantik, jindy splyne s davem , stává se realistou. Ale to poznáme až z jeho díla. ..

Z minulosti je známé, že mnoho spisovatelů psalo svá díla pod vlivem alkoholu či absinth.. Třeba Hemingway, nebo Poe,. Chandler, atd. Možná ani některá díla pak nevydali. Někteří byli zaměření homosexuálně .. prokletí básníci.

Pábitel Bohumil Hrabal,. který pracoval v pivovaře,. miloval pivo.

Zkrátka spisovatel je člověk, který má nápady, fantazii, , především dar jazyka , své myšlenky umí hodit na papír … Znám z historie, že mnoha klasikům pomáhal k záznamu svých myšlenek těsnopis ..

Mnozí odhazují svůj širák v dál jako Cyrano z Bergeracu …

Kepler

Dříve možná byl nějaký stereotyp s husim brkem v prstech, snad před stoletím ještě existoval, možná taky před psacím strojem bez možnosti opravy. Ale dnes je to alespoň někdo, co píše hladce texty na PC jako Wiegvegh. Samé kokotiny. Na vzhledu autora nezáleží, spíše na konexích a ochotných nakladatelstvích.

FlAsh_7

No…v hlavě mi vyskočí představa elegantního člověka s bločkem/note­bookem/tabletem, sedící doma v pracovně.

marci1

Mě naskakuje Karel Čapek. Nevím proč. 🙂
http://www.mis­tnikultura.cz/zi­vot-a-doba-spisovatele-karla-capka-0

led

Príde človek z ulice do známeho vydavateľstva a ponúkne rukopis. Rukopis predtým už čítalo viac ľudí z okolia autorových známych, niektorí pripomienkovali a niektorí aj pomohli a niektorí ukázali prstom na odpadový kontajner „tam to patrí“. Autor, viď popis jeho vzhľadu v mojej odpovedi, dopĺňa, mení, škrtá. Hotovo a vyberá zo zoznamu vydavateľov.

A ako to funguje v nakladateľstvách, ak nie ste No.1 v literatúre, ale niekto neznámy viď popis v mojej odpovedi?
Vydavateľ rukopis zoberie, pozrie na množstvo strán a položí 1.otázku „máte sponzora na vydanie vášho diela?“
Na kladnú odpoveď sa usmeje a radostne vysvetlí, koľko ľudí sa na diele bude podieľať a koľko % z príjmu za predaj diela autor dostane. Zaradia ho do plánu.
Pri zápornej odpovedi vydavateľ zosmutnie, rýchlosťou blesku prelistuje rukopis a vysvetlí, aké to bude drahé, koľko ľudí sa na diele bude podieľať a koľko mizivých % z príjmu za predaj diela autor dostane. Nechajte kontakt a Opýtajte sa o (vydavateľ uvedie termín mesiac až rok) ako dopadlo zhodnotenie vášho diela a prípadnú možnosť tlače. Po zavolaní zistíte, že dané číslo nejestvuje.