Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Zalévám je pravidelně, celkem se jim daří, i když občas některá uhyne.

Nejraději si kupuji nové rostliny ve slevách – oschlé, polámané chudinky za pár korun. Takhle jsme si před rokem a půl koupili palmu. Byla zlevněná z 2500 na 250, tak si dokážete představit, jak vypadala. Jeden list polámaný, druhý oschlý, třetí pokřivený. Víc jich neměla. Teď máme doma nádhernou zdravou palmu až do stropu s průměrem metr a půl. Smějeme se, že nás ještě vystěhuje.
Před lety jsem si takhle koupila za 15 Kč od postižených dětí sadičku šáchoru. Nakonec byl na mačetu a sama jsem ho nepřestěhovala 🙂

Včera jsem si přivezla další takovou chudinku…

Ale třeba orchidej jsem umořila ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Zalévám je pravidelně, celkem se jim daří, i když občas některá uhyne.

Mám jen květiny užitkové ke spotřebě jako byliny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Svědomitě se o ně starám,, povídám si s nimi a ony krásně rostou. Kvetou mně i vzácné druhy.

bez květin si nedovedu život představit, mám je všude kolem sebe jak doma tak okolo domu ,prostě je to moje velká radost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Svědomitě se o ně starám,, povídám si s nimi a ony krásně rostou. Kvetou mně i vzácné druhy.

Miluju květinky – začala jsem je nějak víc pěstovat, takže mám nové hobby =)
Mám 2 krásné banány, citrusy, které jsem si vypěstovala z pecek, teď jsem svojí aktivitu přesunula hlavně na ibišky – mám v plánu si na konci léta kupovat krásné barevné, které se šíří pouze mezi ibiškáři…jinak mám spoustu jiných pokojovek. Hnojím, pravidelně zalévám, povídám si s nima, banánky i hladím po jejich krásných velkých listech – jsem ráda, že jim svědčí moje péče =) Zatím jsme parazity neměly – tak ťuk ťuk =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

I sebeodolnější rostlina u mne i zajde.

Bohužel, poslední dobou to u mě tak je… má m doma akorát tak ty zelené kosírky, co nevim jak se jmenujou, kdysi vydržely všechno, rostly a bujely všude, le od té doby, co nám sousedky pořád i přes zimu otvírá okno na chodbě (mám je totiž venku v chodbě), tak začínají žloutnout – snažím se ho samozřejmě zavírat ,ale ráno ho zavřu a přijdu až večer, celý dne na ně fouká…
Jinak mám doma ještě dvě orchidee a ty od té doby co jsme je kvetoucí koupily, tak už ženou jen listy :D teď jsem koupila hnojivo, tak uvidím, co se z toho povede :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zalévám je pravidelně, celkem se jim daří, i když občas některá uhyne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Svědomitě se o ně starám,, povídám si s nimi a ony krásně rostou. Kvetou mně i vzácné druhy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Svědomitě se o ně starám,, povídám si s nimi a ony krásně rostou. Kvetou mně i vzácné druhy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natee

Zalévám je pravidelně, celkem se jim daří, i když občas některá uhyne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zalévám je pravidelně, celkem se jim daří, i když občas některá uhyne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DusanOrlik

Příliš se květinám nevěnuji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zulda08

Popravdě já osobně jsem třeba přesedlala z květin v květináčích na nevázané květiny :D

před 3284 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Staaafu

Já jsem třeba před měsícem poprvé slyšela o té online stránce, kde si objednáte ty květiny a už jsem si objednávala růže a spokojenost.

před 3252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Habušenka

Jakože nevázané květiny to myslím, jen tak volně ve vázičce?

před 3257 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zulda08

Jojo přesně ty myslím :) Mě v květináčích všechny květiny umírají :D

před 3255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Habušenka

Jenže ty nevázané jsou hrozně drahé :o

před 3254 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zulda08

Já je třeba objednávám z internetu a tak drahé zase nejsou, jako v květinářstí jsou předražené, to je fakt a hlavně ani dlouho nevydrží :/

před 3253 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek