TaBláznivá

Jak a kde oslavit své 18. narozeniny?

Zdravím  Chtěla bych se zeptat, za 40 dní mám 18cté narozeniny a vůbec netuším, kde bych slavila narozeniny a jak. Je to celkem komplikované, mám „nového“ přítele, tak nějak měsíc a nepředstavila jsem ho mojim prarodičům. ( jsem sirotek ) Je to celkem komplikované, protože to ani prarodiče vlastní nejsou, tak mám k nim větší respekt, odstup. Rychle uběhl čas a já už nejsem ta malá holčička za jakou mě měli. Vůbec netuším, že bych s přítelem přišla k nim domů a seznámila je, spíš na nějaké akci a v brzké době to budou moje narozeniny. Chtěla bych to někdy oslavit s prarodiči, se starší sestrou a asi už jen sním, nebo vůbec netuším jestli mám udělat oslavu velkou i s přáteli. Co by bylo vhodné? Pozvat je do divadla? Kdy nepotřebujeme ani tak komunikovat a seznamovat se, nebo někde do luxusní restaurace a doufat v ne-trapas? :D Jsem z toho celá špatná, bude to pro mě další lavina nervů. :/

Původní dotaz
Jak oslavit mé 18.té narozeniny a kde ?

Odpovědi
Admin2

Tento problém se zde ji mnohokrát řešil. Podívejte se do archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/oslava-18-par-rad-tipu

Stejně další otázky týkající se nejen 18. narozenin. Možná získáte inspiraci.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=oslava%20na­rozenin

Kepler

Můj názor je, že není třeba přítele představovat rodině, zvláště, když se s ním znáš jen tak krátce. Udělal bych nejdřív separátně rodinnou oslavu a pak s přítelem, případně i dalšími přáteli. Kde jinde, než třeba ve vinárně, aby sis poprvé legálně mohla užít možnosti objednání alkoholu. Případnou kocovinu už taky budeš mít legálně 🙂.

da ny

Malou nebo větší rodinnou oslavu budete patrně plánovat s rodiči (finance, občerstvení, oběd nebo večeře), zda doma, v restauraci a koho pozvat.
Někdo to má na koktání, čili na etapy…..
18. narozeniny nejsou nic výjimečného a netřeba nic slavit. Jsou to narozeniny, jako každé jiné. Jen nyní ponesete plnou právní odpovědnost za svou osobu.
Pokud se neživíte sama a jste závislá na rodičích, platí obecně heslo: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“ 😁
Přítele, pokud se nechystáte ke společnému bydlení (on Vás bude živit, nebo Vy sama sebe) nebo sňatek, není třeba vodit do rodiny! Jiná situace je, pokud je to na přání rodičů, případně prarodičů. Pokud přivedete svévolně do rodiny přítele sama, je to nespolečenské a sobecké.

Každý to má jinak. 🙂
V některých rodinách přivítají rodiče vřele každého kamaráda a přítele, na návštěvu v každou denní dobu. Dveře se tam netrhnou :).
Jinde si domů přivede dívka či chlapec, až toho „vyvoleného“
Malou nebo velkou oslavu udělejte, především s ohledem na své finanční možnosti. Předpokládám, že když plánujete oslavu nebo oslavy, že si vše hradíte ze svých prostředků.
Pokud ne, jste odkázána na to, jakou/jaké oslavy pro Vás , po vzájemné dohodě, připraví vaši blízcí.
Zda pozvat někoho na „oslavu“ u příležitosti narozenin do divadla, na kuželky, do ZOO, domů, do restaurace nebo luxusní restaurace, je čistě na Vás.
Vy máte přehled o zájmech a zálibách svých blízkých či přátel.
Přeji Vám, abyste svůj narozeninový den (oslavu/y) prožila v příjemné atmosféře.

mosoj

Domluv se s prarodiči a udělej to v těsném okruhu svých nejbližších. Nevím proč by jsi si nemohla pozvat přítele. Moje vnučka a vnuk je tam měli. Jinak jenom rodiče a prarodiče. Jestli to slavili ještě někde jinde, jejich věc.

Kepler

da ny: přehlédla jsi, že tazatelka je sirotek. Jinak 18. narozeniny považuju za docela významné, člověk se stává dospělým. To spíš méně významné jsou kulatiny. Snad kromě 50. a 60. V prvním případě opouští ligu středního věku a ve druhém vstupuje do ligy seniorů. Pak ještě 70. – liga páprdů 🙂

TaBláznivá

Děkuji moc za všechno :) za rady, za to, že máte zájem mi odpovědět a pár sekundek či minutek mi věnovat :) budu brát na vědomí. Jinak opravdu nečerpám z peněz prarodičů, nikdy po nich nic nechci a nebudu :D jedině se jim budu zavděčovat za to všechno, jak mě vychovali a naplnili mi dětství láskou. Vaše rady beru na vědomí a ještě jednou moc děkuju :) .