vivatis

Jak odstranit zubní kámen?

Tato otázka navazuje na mou včerejší jestli mi ve 14 letech může vypadnout zub.Nakonec se potvrdilo že se jedná o zubní kámen.Hodně lidí m itam psali at zajdu k zubaři no tady u nás to neni tak jednoduché většinou když tam zavoláte tak vám řekne at přídete za pět měsíců.Jsem objednán na srpen.Takle to tady chodí.Dá se ten zubní kámen odstranit i po domácku?Jak?

Odpovědi
SimakPida

Tuším že po domácku to nejde.Návštěva zubaře je nutná.

anonym

Jsou zubní pasty a ústní vody zamezující tvorbu zubního kamene. Já s tím mám tu zkušenost, že když dodržuji pitný režim, tak se mi zubní kámen netvoří. Takže dodporučuji zvýšit příjem tekutin, hlavně vody (jako prevenci). No a jinak v tom srpnu si nechej kámen odstranit a potom používej pastu proti jeho další tvorbě.
Se zubaři je problém. Je jich málo. Čekat půl roku, to je ale hodně dlouho.

anonym

zubní kámen je záludnej a nejhůře se odstraňuje z prostoru mezi zuby. Dá se odstranit svou vlastní iniciativou nebo pomocí zubní hygieničky, která důkladně vyčistí zuby, aby nezapáchalo z úst a poučí vás o údržbě zubů. Já osobně jsem jednou byl na zubní hygiene a hodně mi to pomohlo, protože jsem zjistil, že si celý život čistím špatně zuby a všichni co mi to říkali to dělaj taky špatně. Dobrý kartáček je ten, který má velkou čistící plochu a mezizubní kartáček, aby se vyčistil prostor mezi zuby.