purry

Jak odstranit starou samolepící fólii?

Potřebuji ze skla odstranit zbytky staré reklamy – jenže fólie je opravdu dobře nalepená a zároveň se už rozpadá, takže nejde jednoduše sloupnout. Zkoušela jsem to seškrábat špachtlí, ale to jde strašně pomalu, po milimetrech. Existuje nějaký efektivnější způsob? Pomůže benzín nebo líh nebo něco jiného?
Doplňuji:
Samolepka není nalepená na autě, ale na skle výlohy.. kdybych jí chtěla prohřívat fénem, musela bych si vzít asi týden dovolené 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Ten líh bych také použila,.http://fo­rum.octaviaclub­.cz/index.php?show­topic=4789

Další odpovědi
panenka

já jsem reklamu svému manželovi s auta odstraňovala tak ,že jsem to navlhčila teplou vodou a pak mi to pěkně šlo žiletkou dolů musíte ale opravdu opatrně at si sklo nepoškrábete.

venkovan

Vyměnit auto, vyměnit sklo a když ani jedno ani druhé, tak skutečně ten fén či horkovzdušnou pistoli a ohřívat sklo a samolepu. A jak již někdo píše foukat mezi sklo a samolepu a pomalu táhnout (nejdřív odchlípnout roh a potom foukat mezi). Určitě to půjde lépe než dálniční známky která je nařezána a při špatném nahřátí se trhá.
Horkovzdušnou pistolí dávám tak 70–90°C a foukám si tak ze vzdálenost 30 cm a ohřívám velkou plochu okna.
Ale pozor na mráz. V této době bych samolepu sundaval při příjezdu domu kdy je auto celé prohřáté, nebo zajet do nějaké teplé garáže a nechat přes noc prohřát a nebo ohřívat postupně velkou plochu okna, ne jen plochu se samolepou. Je o piplačka ale v mrazu přehřátí malé plochy skla může způsobit nerovnoměrné pnutí ve skla a to může prasknout.
V minulé diskusi na otázku, zda kvůli dálniční známce měníte celé čelní sklo, někdo psal, že je nějaký přípravek na odstraňování samolepek. Možná, že bych zkusil toluen. Když se samolepa odstranit nepovede, bude třeba alespoň dobrá nálada.
Doplňuji:
Pokud je na výloze, tak asi jedině škrabat a podívat se po nějakém přípravku. Aceton,apod. Jestli je výloha a samolepa zevnitř a není obrovský, asi bych se stejně pokusil tím teplem. Jakmile se na jedné straně začne, jde to ohřívání a slupování celkem dobře. Minimálně pro škrabání změkne.
Nebo výlohu přelepit napisem a logem nějaké společnosti co nemají rádi zástupci určitých skupin raubířů, nenápadně do té ulice svolat manifestaci, nechat tam nějakou tu dlažební kostku a …

WaM77

Používám Odstraňovač nálepek od HG, funguje docela spolehlivě. Ono na hodně staré nálepky fén moc nefunguje a někdy tam po strhnutí nálepky zůstávají zbytky lepidla.

Zdroj: http://cz.hg.e­u/wizard-shop/index/id/18127­/Okol%C3%AD_do­mu___zahrada

hanulka11

a co to nahřát fénem , pak to půjde určitě líp

našla jsem toto- není to sice levné ale zřejmě to funguje

http://www.be­nefitreklama.cz/eshop/pr­odukty/stojany-pomucky/aplikacni-a-cistici-kapaliny/3m-woodgrain-302.html

tom004

Tím fénem je to asi opravdu nerozžířenější­.A jestli můžete,tak nahřívejte sklo ne ze strany folie, ale z druhé strany (nepálí ruce a jde to rychleji.

Anizbor

Jak jsem slyšela-Nahřát fénem!!!a sloupnout!

Miroslavst

Vezmi si horkovzdušnou pistoli, opatrně nahřívej a to tak, aby nebyla folie moc rozkvařená, ani příliš studená-prostě vláčná. Pak to půjde skoro samo a za cca 1–2 hodiny nemáš co dělat.

FOG

Vetsinou odstrabuji nalepky na oknech pred predavanim domu ostrym nozem – blade,neco jako ziletka a potom redidlem – ci aceton vycistit – odstranit lepidlo,plus okena – Windex.