DanBo

Jak vyčistit dřevěný zahradní nábytek?

Mám nábytek na zahradě skoro celý rok. Neprší na něj, ale vypadá to, že je nejvyšší čas ho dát trošku do pořádku. Neznáte nějaké prostředky na vyčištění? Díky na odpovědi.

Odpovědi
anonym

Z jakého dřeva??? A s jakou povrchovou úpravou???
Pokud jde o ´běžný´ povrchově neošetřený nábytek z tvrdého dřeva (typický je např. teak), doporučuju wapku kartáč pro vyčištění (odstraníš tak zoxidovanou povrchovou vrstvu) a olej (přírodní) pro napuštění (zlepší voděodolnost a zvýrazní kresbu dřeva).
Žádnou chemii nepoužívám.

Michalho

Já mám na zahradě taky dřevěný nábytek. Používám na to HG prostředky. Stačí párkrát nastříkat a pak setřít suchým hadříkem a je to.

Jana5678

Pro vyčištění dřevěného zahradního nábytku je nejlepší použít směs vody a mycího prostředku na nábytek. Nejdříve očistěte povrch nábytku a poté ho opláchněte vodou. Pro lepší ochranu povrchu ošetřuji nábytek například olejem nebo voskem pro nábytek. Já takhle ošetřuji naše zahradní stoly už pár let, ale taky jde o to, jak jsou kvalitní, a kde je koupíte. Já mám část nábytku například odtud: https://www.zah­radni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-stoly/.

Michálek1245

Podle mě hodně záleží na materiálu a na povrchové úpravě. My ho jednou za dva roky nalakujeme matným lakem a pak ten nábytek vždycky jenom setřeme od pylu, prachu nebo větších nečistot. Nikdy jsem moc neřešil takové ty extrémy jako wapku a speciální čisticí prostředky. Jen podotýkám, že máme zahradní nábytek od https://www.vy­bavzahradu.cz/ka­tegorie/zahrad­ni-nabytek-549/ :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.