Jak odstranit lepidlo ze zdi

V bytě byly olepeny zdi korkem, a nyní je potřebuji dát do původního stavu. Proto bych potřeboval poradit, jak na tento problém co možná nejefektivněji. Lepidlo bylo zřejmě nějaký chemoprén.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejprve bych zkusil mechanicky lepidlo odstranit třeba špachtlí. To co zbyde bych odstranil smirkovým papírem. Přetírat barvou zbytky lepidla jen tak nepůjde, protože na něm barva nebude držet.
S tou vibrační bruskou dobrý nápad, ale dost jemný smirkový papír.
To by mohlo pomoct.

Další odpovědi
anonym

Možná to bude bitva.Je důležité,jestli je malba pod lepidlem pryč.Oškrábaná.Když není-velmi dobře.Když ano-dost nepříjemné-lepidlo je v omítce,a to je problém.Omlátit omítku-komu by se do toho chtělo.To je krajní,katastro­fická možnost.V 1.řa­dě:tak na 1m2 (vzorek) zkusit odstraňování. Seškrábat nasucho,pak s vodou.Nebo obráceně.Zkusil bych na ten Chemoprén i drátěný kartáč.Takové rady na dálku.....Prostě-řešit za pochodu.A!! Co to je-pův. stav? Třeba by stačil kompromis= neseškrábatelné „holt“ nechat i s rizikem,že to může časem dělat potíže.Rozhodně se nebudete nudit.Hlavně -nezkoušejte použít ředidlo! Všechen ten sajrajt by se dostal do zdí.Hodně štěstí a trpělivosti.Ale-nic se nejí tak horké,jak se to uvařilo.

Toruk

Chemoprén se ředí toluenem, nebo ředidlem speciálně pro chemoprén. Tuším, že se dá aplikovat jen na tekutý chemoprén. Na ztuhlé lepidlo doporučuji vibrační brusku. Pokud je lepidlo vpité do omítky, neviděl bych to tragicky- hlavní je vytvořit hladkou stěnu (tou bruskou), pak když se lepidlo přemaluje, nebude nic znát.

elektrikář

Použít horkovždušnou opalovačku a oškrabat špachtlí, zbytky zbrousit. Přeštukovat.