Vojtěch

Jak odstranit skvrnu na zdi?

Mám na zdi v podkroví skvrnu žlutooranžové barvy, zřejmě z prosáklé vody ze střechy. Oškrábal a omyl jsem barvu ze stěny, po uschnutí znova natřel bílým Primalexem, jenže skvrna se po zaschnutí objvila zase. Ještě jednou jsem malbu omyl, po uschnutí znova natřel, a výsledej je stejný. Stěna je trvale zcela suchá, skvrna je starého data. Mám pocit, že mokrá barva skvrnu „natáhne“ a ta po uschnutí v bílé malbě vynikne. Ředěním barvy to také není, zkoušel jsem místo namalovat i neředěnou barvou. Nevíte prosím někdo jak na skvrnu vyzrát? Předem díky.

Nejlepší odpověď
Wang

Důvodů může být více. Každopádně jsi to místo pořádně neodmastil nebo je v omítce (nebo ještě pod ní) něco, co se z toho vodou stále louhuje. Může tam být např. i starý omítnutý komín, ze kterého se probarvují saze nebo jen cihla z nějaký bouračky – taky komínovka.
Řešení

  • obyčejnou tapetou přelepit a přebílit Primalexem
  • část té omítky sundat a vyspravit novou
  • pokud to je komín, udělat opatření, aby do komína nezatékalo a opravit omítku (nebo radikálněji, pokud se nepoužívá – zbourat)
  • zkusit přetřít barvou, která se neředí vodou, která udělá oddělovací vrstvu a navrch po zaschnutí ten Primalex
  • natáhnout lepidlem, přesíťkovat, nový štuk.. Primalex

Další odpovědi
anonym

Vyzrát jde na skvrnu jednoduše, koupit si C 2000/0100, k tomu C 6000, základní barvu zředit, na takovou vodičku, né zase moc, do 0,6l stačí dát 1 – 2 deci ředidla, skvrnu tímto natřít, je nutné přetřít skvrnu ještě alespoň 0,5 m přes její konec, po zaschnutí stačí přetřít Primalexem, hlavně ne Standardem doporučuji Plus, nebo Fortissimo. Dá se místo té barvy použít i výrobek Primalex Izoprim.
Doplňuji:
Jak popisuje Damiana tak se mrkněte na datum dotazu, je již téměř 10 let starý, Primer se již přibližně 6 let nedělá. Ne vždy na fórech je adekvátní odpověď.

Zdroj: http://www.pri­malex.cz/index­.php?location=21_87

Damiana

Skvrna se napenetruje výrobkem Primalex Hloubková penetrace. Tato penetrace pronikne do hloubky podkladu, omezí prostupování skvrn a zároveň podklad zpevní. Po jejím zaschnutí se doporučuje použít speciální základový nátěr Primalex Primer. Primalex Primer se nanáší neředěný, nátěr nemusí zcela zakrýt skvrnu, důležitá je její izolace. Konečné zakrytí zajistí finální nátěr provedený například Primalexem Polar. Primalex Primer je možné použít i na izolaci skvrn na fasádě.

Pokud by se jednalo o plíseň pak lze použít jiné řešení.
Vzniklou plíseň na stěně odstranit schváleným dostupným prostředkem, například Savem proti plísni. Při jeho aplikaci postupovat podle návodu k použití. Takto ošetřené místo natřít nejprve výrobkem Primalex fungicidní penetrace. Po jejím zaschnutí naneste nejlépe ve dvou vrstvách Primalex Mykostop. Výrobky Primalex Fungicidní penetrace a Primalex Mykostop obsahují fungicidní složku s dlouhodobým protiplísňovým účinkem. Zbytek místnosti, mimo riziková místa vzniků plísně, natřít výrobkem Primalex Polar. Tento nátěr má stejnou bělost jako Primalex Mykostop, takže přechod mezi oběma nátěry je nenápadný.
Mě nejdřív napadlo, že je to znamení nějakého čerta nebo co, vzpomeň na Fausta s ďourou ve stropě! 🙂
Když nic nepomůže, snad jen pověsit na stěnu nějaký pěkný obraz. Nebo přestavět nábytek…:-))

Zdroj: http://www.pri­malex.cz/index­.php?location=51&o=N%E1­t%ECr+pro+p%F8e­kr%FDv%E1n%ED+skvrn