reika

Jak docílit té světlé barvy?

Dobrý den. Natíráme starší chatku, na které už místy zmizel nátěr. Je žlutá, koupili jsme barvu Luxol pinii, která je o maličko tmavší. Dřevo jsme vykartáčovali ocel.kartáčem. Bohužel, ta žlutá původní barva tu novou nepustí a ta místa, kde už barva nebyla ano. Je to strakaté, škaredé (1× natřeno)… Dá se to ještě „nějak“ zachránit, aby ta barva byla světlá – žlutá, jakou barvu koupit nebo co s tím? Poraďte, prosím… Děkuji. Natřenou máme jen část.

Odpovědi
Mc Merkurion

… jedině koupit světlejší odstín, a jestli zbejvá tadle nová koupená, koupit o hodně světlejší a namíchat …

ivzez

Obávám se, že jedině odstranit veškerý nátěr a natřít znovu.
Budete-li zkoušet dále opravovat, bude to možná ještě horší.

Světlejší odstín přes tmavší?
Ještě jsem neviděla, že by se to někde podařilo.

Poznámka:
Mně se ten tmavší odstín líbí víc…

Mc Merkurion

ivzez: … měl jsem na mysli koupit světlejší, než má koupený nový, tj pokud možno schodný se starým …