Kešař

Jak odhadujete, že dopadne libertariánský experiment, jež zosobňuje argentinský prezident Javier Milei?

Rušení ministerstev, obrovské škrty ve státní správě, rapidní snižování daní…role státu zadupaná hluboko do země.

Nejlepší odpověď
Ametyst

dílčími úspěchy

Jsou to všechno zásahy do pozic všemožného státu, který kvůli své nenasytnosti kolabuje. Češi by přece také uvítali štíhlý stát s méně ministerstvy, méně byrokraty, nižšími daněmi. To jsou všechno zásahy, které oživí ekonomiku. Když máme stát, kde se v Praze přerozdělují peníze, a většina jich tam zůstává, není se čemu divit, že dopadneme jako banánová republika.

Další odpovědi
elkon

jiná odpověď

Neodhaduji, nic o tom nevím a je mi to jedno. S námi to nemá nic společného.

Disraeli

horko těžko říct

Těžko říct. Záleží, CO VŠECHNO udělá a jak. S tím co doposud dělá, to může mít dobrý dopad, protože zatím jede ve víru svobodného trhu. Oklešťuje stát od zbytečností, státní zásahy minimalizuje – především v ekonomické oblasti (a to je dobře).

Ametyst

Cetla jsem skvelý rozhovor s Javierem Milei na Gatestone Institute. Každy si může najít a kliknout na češtinu. Milei chce nastolit takové naše “devadesátky”. Kašlu na to, co o něm žvaní masmedia, kde pisálkové ani nevědí, kde leží Argentina, protože pohrdají vším, co je mimo jejich ideologii.