autacek

Jak nejlépe zužitkovat banány v kuchyni?

Nejlepší odpověď
annas

Nejednodušší jsou palačinky z banánů.

1 banán a 2 vejce. Měkký banán rozmačkám vidličkou a pak do kaše zašlehám vejce.. Pokud se nevytvoří po míchání jednolitá hmota, rozmíchám ručním mixérem nebo metlou.

Na pánev dám trochu oleje a smažím.

Další odpovědi
cochee

Sníst jen tak, použít do ovocného dortíku, použít do smůtu, udělat z něho koktejl (mlíko, banán, vanilkový cukr, mixér, může být syrové vajco, kdo nemá strach), teď si na nic dalšího nevzpomenu. Nejspíš by se dal doma i usušit nakrájený na kolca (à la křížala), když to prodávají v obchodě (ale já to nemám moc rád, je to tvrdé a sladké jak prase). A jinak třeba viz Zdroj:.

Zdroj: http://fresh.i­prima.cz/23-receptu-s-oblibenym-bananem

Malvína

Z dezertů například Krtkův dort, Střecha (výborný dezert z BeBe sušenek, recept dohledáte velmi snadno). Vyzkoušet můžete recept na klasickou hrníčkovou buchtu – 2 hrníčky hladké mouky, 1 hrnek cukru, 1 kypřicí prášek, půl hrníčku oleje, půl hrníčku mléka a jedno vejce. Těsto nanést na vymazaný a moukou vysypaný plech, navrch poklást kolečka banánů a dát péct. Až bude upečeno, horkou buchtu zakápnout medem. Vynikající. Navíc se jedná o univerzální recept a můžete tak libovolně zkoušet různé varianty ovoce. S nektarinkami je taktéž bezkonkurenční.

Dále třeba banánový koktejl (dávám mléko – část lze nahradit smetanou pro lepší chuť, banány, třtinový cukr, pravou vanilku a možno použít i špetku skořice, ale s tou opatrně). Zkusit můžete i domácí zmrzlinu z banánů – ingredience vesměs stejné, jako u koktejlu, ale použila bych jen čistě smetanu, bez mléka.

Lze také přidat do různých kaší, na krupičku, do pudingů, jogurtů… Za vyzkoušení stojí i chia puding – Chia semínka namočit do mléka a přes noc nechat nabobtnat. Navrch kolečka banánu.

Dále do ovocných salátů, vynikající a originální je i zavařenina s přídavkem manga (neotřelá chuť), ovocné poháry, jednohubky (mezi dva piškoty vložit kolečko banánu, propíchnout párátkem a namočit v čokoládě), nepečené dorty, piškotové rolády,…
Myslím si, že využití je opravdu bohaté.

lota

Dají se i usušit (a tak uchovat) anebo zmrazit – v podobě banánové zmrzliny. Recept tu: https://www.blen­dea.cz/domaci-zmrzlina/