Avatar uživatele
Juris17

Jak naučit jorkšíra, aby vyskočil na postel

Ahoj, mám s přitelkyní roční jorkšírku, která je malá - váží 2 kg. Postel nemáme nijak vysokou, ale ona stále nedokáže na postel vyskočit. Vždy žadoní, abychom ji vzali nahoru. Zkoušeli jsme ji nalákat i na nějaké jídlo, které jsme dali na postel, ale nic nezabralo. Poraďte někdo, prosím :o).
Doplňuji:
To vím taky, že jí to mám naučit, ale jak? Dolů seskočí v pohodě. I větší výšky ji nedělají problémy, ale jak se má dostat nahoru, tak neví, jak na to....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik před 3971 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

http://www.psikralovstvi.cz/…

http://www.dmail.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Nevim co by pes mel delat zrovna na posteli,ale budiz,proste s ni chodte na vychazky do prirody-les,paseka,proste kde budou nejake prirozene prekazky.Tam se vzdycky nejaka prilezitost najde a ono ji to donuti skocit nahoru,protoze vy tam budete a obejit to nepujde,naznacte,ze jako odchazite apod.Zacal bych od mensich prekazek a postupoval pomaloucku k vyssim.Psa nechte at si s poradi,neprenasejte ho VY.Samozrejme velikost prekazky by mela byt umerna Yorksirovi :o)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Bojí se holka malá.Možná někdy spadla a teď si nevěří.Když nezabírá,ani žádnej pamlsek položenej na posteli,tak bych ji asi moc nenutila.Třeba se jí to jednou podaří.Někteří pejsci by ani skákat neměli kvůli obratlům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

já bych ho to skusila naučit. pokud to ještě nedělal, je to pro něj zřejmě něco novýho a tak se možná bojí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Jéj co já bych za to dala, kdyby se mi pes netlačil do postele. Naučil se to, aniž ho k tomu musel někdo přemlouvat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Nechápu jak si někdo může vzít psa do postele. U nás má svoje místo a jinam nesmí. Ale to je jedno.

Zkuste jí tam dát menší stoličku nebo krabici od bot nebo něco, na co dokáže vyskočit a pak z toho může skočit na postel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Q

Pokud trváte na tom, aby s Vámi jorkšírka spávala v jedné posteli (budiž, Vaše volba), ubíráte si tím kus autority, ale u takto velkého plemene ji snad zvládnete ukočírovat jinak.
Umí chodit po schodech? Doporučuji najít na procházce delší schody - nebo v lese hromady klád (pozor na packy) a cvičit chůzi po této přirozené překážce - pokud možno ve svižném tempu - pro ni v běhu. I na postel Vám bude skákat s rozběhem, ne z místa, což v tento okamžik asi nechápe. Doporučuji vzít i třeba vyšší hrnec a učit ji skočit na něj - musí pochopit princip odrazu - vzpomeňte si na sebe a první přeskok v hodinách TV (koza, kůň), totéž je pro ní ta postel. Rozhodně ji už nezvedejte na překážku, chcete li aby do ní (nebo na ní skočila. Ještě jeden způsob - učit skákat do náruče. Vezmete pamlsek - u nás to jsou piškotky do zubů, shýbnete se k psině ale tak aby na Vás nedosáhla a couváte, aby se rozběhla.. a ona skočí, vy vztáhnete ruce a máte to. Jak se jednou naučí odraz, nic jí nezastaví :-)

Zdroj: www.aq-dog.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
juie

já bych dala na postel granule... a on se bude snažit je dostat...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata